Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 stycznia 2021, 16:00

autor: Karol Laska

Gwiazda Dextera ceni krytykę finału serialu

Michael C. Hall, odtwórca tytułowej roli w serialu Dexter, opowiedział nieco o tym, dlaczego powstaje dziewiąty sezon serialu. Wyraził on też swoje zrozumienie względem fanów, którzy czują się rozczarowani finałem ósmej części dzieła.

SPOILERY

W newsie znajdziecie spoilery z serialu Dexter.

W SKRÓCIE:
  1. Michael C. Hall twierdzi, że 9. sezon Dextera nie będzie odcinaniem kuponów i został oparty na ciekawym pomyśle;
  2. w pełni przyjmuje krytykę finału 8. sezonu i sam uważa go za daleki od ideału.

W połowie października 2020 roku dowiedzieliśmy się, że znany serial kryminalny pod tytułem Dexter powróci po wielu latach z dziewiątym, finałowym sezonem. Fani co prawda ucieszyli się, bo z tyłu głowy pamiętali o mało satysfakcjonującym zakończeniu ósmej części produkcji, ale trudno było im wyczuć, czy twórcy wracają z uczciwych pobudek niepodyktowanych ślepą chęcią zarobku na wymierającej marce.

W tej sprawie wypowiedział się Michael C. Hall, a więc odtwórca tytułowej roli. Aktor zapewnił w wywiadzie w serwisie Entertainment Tonight, że nie jest to spontaniczny, nieuzasadniony powrót serii. Dziewiąty sezon posłuży jako to właściwe, dobrze napisane zakończenie, które tym razem nie pozostawi fanów z niedosytem i grymasem zawodu na twarzy.

Twórcy bardzo długo rozmawiali ponoć nad sensem potencjalnej kontynuacji, rozważając wszelkie „za” i „przeciw”, i w końcu wpadli na pomysł, który spodobał się również Hallowi. Gwiazdor przyznaje, że w pełni rozumie rozczarowanie fanów ósmym sezonem, bo samemu jest mu je trudno w pełni zracjonalizować:

Z punktu widzenia fabuły i postaci to, co zrobił Dexter, miało dla mnie sens. Ale z pewnością potrafię zrozumieć, dlaczego większość widzów poczuła się oszukana lub sfrustrowana, ponieważ pod koniec nie powiedział kompletnie nic. Cały czas z nami rozmawiał, a teraz tylko patrzył w kamerę i po wszystkim. Po prostu wrzucił swoją siostrę do oceanu. Co to było, do cholery?

Dobrze widzieć, że ludzie odpowiedzialni za serial głośno mówią o grzechach przeszłości i nie boją się poruszać drażliwych dla fanów tematów. Świadczy to o zdrowym podejściu do produkcji kolejnych odcinków i o nieodcinaniu się od popełnionych wcześniej błędów. 9. sezon Dextera ma pojawić się jesienią 2021 roku.