Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 17 października 2020, 11:40

autor: Karol Laska

Nowy Dexter nie zdradzi publiczności? Twórca o powrocie serialu

Showrunner zbliżającego się dziewiątego sezonu Dextera zapowiedział, że nie zamierza zdradzać publiki i nie zignoruje wydarzeń z poprzednich odcinków, a już szczególnie z finału. Widzowie odczują natomiast wyraźny przeskok czasowy.

Trzeba było nieco ponad 7 lat, aby kultowy w niektórych kręgach serial kryminalny Dexter otrzymał swój kolejny sezon. Dziewiąta część losów znanego telewizyjnego seryjnego mordercy została zapowiedziana dosłownie parę dni temu (o czym już informowaliśmy) i ma być definitywnym zakończeniem produkcji, rekompensującym rozczarowujący dla wielu finał (który na ten moment nie jest już oficjalnym finałem).

Współwłaściciel stacji Showtime, Gary Levine, mówi, że decyzja o powrocie serialu wcale nie była taka oczywista i nie doszłoby do niej, gdyby twórcy nie mieli dobrego pomysłu na rozwinięcie istniejącej już fabuły (via Joblo):

Dexter to bardzo szczególny serial, zarówno dla milionów fanów, jak i telewizji Showtime, gdyż pomógł nam on lata temu przebić się na rynek. Zajęlibyśmy się ponownie tą unikalną postacią tylko wtedy, jeżeli znaleźlibyśmy kreatywny sposób na jej ukazanie – godny tak wspaniałej, oryginalnej produkcji. Cóż, jestem szczęśliwy, mogąc ogłosić, że Clyde Phillips oraz Michael C. Hall znaleźli taki sposób i nie możemy się doczekać, aby zaprezentować go całemu światu.

Co do Clyde’a Phillipsa, to wypowiedział się on w podcaście TV’s Top 5 o swoich planach na najnowsze odcinki Dextera, zaznaczając, że nie zapomni o wydarzeniach z poprzednich sezonów, które ukształtowały głównego bohatera:

Tak naprawdę zaczynamy od zera. Nie chcemy, aby był to dziewiąty sezon Dextera. 10, czy ile tam lat minęło – przeskok czasowy będzie naprawdę odczuwalny w produkcji. […] To świetna okazja do napisania drugiego finału. Do zrobienia go dobrze. Ale nie taki jest nasz plan. Nie zamierzamy niczego odkręcać. Nie zdradzimy publiczności, mówiąc: „Ups, to wszystko było zwykłym snem”. To, co działo się przez pierwsze 8 lat, rzeczywiście działo się przez pierwsze 8 lat.

Fani oryginału nie będą zatem zawiedzeni, choć mogą spodziewać się czegoś świeżego, a na pewno innego. Takie przeskoki czasowe zawsze budzą wiele nostalgii, co udowodnił chociażby David Lynch trzecim sezonem legendarnego Twin Peaks. Na premierę pierwszego odcinka dziewiątego sezonu Dextera poczekamy do jesieni 2021 roku.

Ostatnia aktualizacja: 2020-10-17

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.