Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2020, 12:35

Guild Wars 2 - premiera na Steamie opóźniona

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Guild Wars 2 nie zadebiutuje na platformie Steam jesienią, a w bliżej nieokreślonej przyszłości. Jest to spowodowane faktem, że ekipa z ArenaNet skupiała się głównie na dopracowywaniu nadchodzących dodatków do gry.

Kilka miesięcy temu przedstawiciele studia ArenaNet zapowiedzieli, że Guild Wars 2, czyli wydana pierwotnie w 2012 roku bardzo ciepło przyjęta gra MMORPG, wraz z dodatkami Heart of Thorns i Path of Fire, w listopadzie w końcu pojawi się na Steamie. Niestety, rzeczywistość pokrzyżowała te plany. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, konieczne okazało się przesunięcie premiery tytułu na platformie firmy Valve na czas bliżej nieokreślony.

Dlaczego podjęto taką a nie inną decyzję? Otóż pracownicy ArenaNet zdecydowali się skupić całą uwagę na dopracowaniu nowości zmierzających do Guild Wars 2. Mowa tu o dodatku End of Dragons, który pozwoli graczom poznać wyspiarski lud Cantha, odizolowany od reszty świata przez ostatnie 200 lat, oraz wielkim finale The Icebrood Saga. Pierwszy trailer tego ostatniego zadebiutuje w sieci w najbliższy czwartek, czyli 5 listopada.

Przypominamy, że Guild Wars 2 jest dostępne wyłącznie na PC. Niestety, w przeciwieństwie do „jedynki” gra nie posiada polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona gry Guild Wars 2
  2. Recenzja gry Guild Wars 2 – ArenaNet kontra klasyczne MMO
  3. Guild Wars 2 – poradnik do gry