Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2013, 08:53

autor: Draug

Guild Wars 2 – kolejna aktualizacja nosi tytuł Tower of Nightmares i ukaże się 29 października

Studio ArenaNet ogłosiło, że kolejna aktualizacja do Guild Wars 2 będzie zatytułowana Tower of Nightmares i stanie się dostępna 29 października. Zabierze ona graczy na przygodę w rejonie Kessex Hills, gdzie przyjdzie im zbadać tytułową wieżę.

15 października otrzymaliśmy halloweenowe Blood and Madness, zatem już najwyższy czas, by studio ArenaNet ujawniło, jaka aktualizacja do Guild Wars 2 czeka nas w przeciągu kolejnych dwóch tygodni, 29 października. Jest nią Tower of Nightmares, oferujące graczom nową przygodę, związaną z tytułową „wieżą koszmarów”.

Akcja uaktualnienia rzuci nas w rejon Kessex Hills, który mieści w sobie królestwo Kryta. Na miejscu spotkamy nekromantkę Marjory Delaquę oraz szlachciankę Kasmeer Meade (obie przedstawicielki rasy ludzkiej można było spotkać w grze już wcześniej), prowadzące dochodzenie w sprawie iluzorycznej mgły, utkanej na powierzchni Viathan Lake. Okaże się, że za tajemnicze zjawisko odpowiedzialność ponosi pewien złowrogi krait, próbujący skryć w ten sposób budowę posępnej wieży, która „jest czymś więcej niż bronią – pomnikiem strachu” (jak można się dowiedzieć ze zwiastunu aktualizacji).

Jak nietrudno się domyślić, zadaniem graczy będzie infiltracja złowrogiej konstrukcji i powstrzymanie wroga oraz jego potężnego sojusznika przed wcieleniem w życie mrocznego planu. Co ciekawe, historia opowiedziana w Tower of Nightmares będzie powiązana z wcześniejszymi wątkami występującymi w Guild Wars 2.

Podwoje "wieży koszmarów" staną przed nami otworem 29 października. - Guild Wars 2 – kolejna aktualizacja nosi tytuł Tower of Nightmares i ukaże się 29 października - wiadomość - 2013-10-23
Podwoje "wieży koszmarów" staną przed nami otworem 29 października.

Rzecz jasna, twórcy przygotowują również specjalne nagrody dla śmiałków, którzy zdecydują się rozwiązać sprawę „wieży koszmarów”. Pierwszą z nich będzie umiejętność Anitoxin Spray, dostępna dla przedstawicieli wszystkich klas – jej użycie usunie z bohatera i jego pobliskich towarzyszy takie efekty, jak zatrucie, dezorientacja etc. Druga nagroda to Krait Obelisk Shard – obiekt do umieszczenia w naszej lokacji domowej (home instance), który posłuży jako miejsce mocy (place of power), pozwalające otrzymać punkt umiejętności, a także naładować Quartz Crystals.

Jak zwykle, wydaniu aktualizacji będzie towarzyszył prezentujący jej zawartość livestream. Wydarzenie to nastąpi za pośrednictwem kanału Guild Wars 2 w serwisie Twitch i rozpocznie się 28 października (w przyszły poniedziałek) o godzinie 21:00.