Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2017, 16:38

autor: Vergil

Guacamelee! 2 oficjalnie zapowiedziane

Pierwsze Guacamelee opracowane przez zespół DrinkBox Studios spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów. Po kilku latach tytuł doczeka się kontynuacji, która zmierza na PlayStation 4.

Pierwszą produkcją, która ujrzała światło dzienne na konferencji Sony podczas tegorocznej edycji Paris Games Week, jest Guacamelee! 2. Tytuł zmierza na konsolę PlayStation 4, a za jego opracowaniem stoi zespół DrinkBox Studios. Nim przejdziemy do omówienia zawartości przygotowanej przez deweloperów, rzućmy okiem na debiutancki zwiastun.

Twórcy postanowili podążać ścieżką wyznaczoną przez pierwszą odsłonę cyklu i nie wprowadzać rewolucyjnych zmian do mechaniki rozgrywki. Nie oznacza to, że w grze nie znajdą się żadne nowości – największą z nich będzie tryb współpracy, w którym będzie się bawić maksymalnie czwórka graczy jednocześnie.

Co się zaś tyczy warstwy fabularnej – akcja Guacamelee! 2 będzie się toczyć siedem lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej odsłonie cyklu. Gracze po raz kolejny wcielą się w Juana Aguacate, który zostanie zmuszony do przywdziania maski luchadora, by stawić czoła nowemu zagrożeniu.

Oryginalny styl to znak rozpoznawczy pierwszego Guacamelee!. Nie inaczej będą się miały sprawy w przypadku drugiej odsłony cyklu. - Guacamelee! 2 oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2017-10-31
Oryginalny styl to znak rozpoznawczy pierwszego Guacamelee!. Nie inaczej będą się miały sprawy w przypadku drugiej odsłony cyklu.

Na koniec warto zwrócić uwagę na fakt, że choć oprawa graficzna „jedynki” jak najbardziej mogła się podobać, „dwójka” prezentuje się znacznie lepiej. Cieszy również to, że autorzy nie zrezygnowali ze stylistyki, za sprawą której pierwsze Guacamelee! przebiło się do świadomości masowego odbiorcy.

Szkoda tylko, że jeszcze nie wiemy, kiedy Guacamelee! 2 trafi do sprzedaży. Fanom marki nie pozostaje więc nic innego, jak czekać lub przypomnieć sobie o pierwszym Guacamelee!, które także pojawiło się na PlayStation 4, z podtytułem Super Turbo Championship Edition.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Guacamelee! 2

Guacamelee! 2