Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2022, 20:03

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Zdaje się, że GTA Trilogy w końcu trafi na Steam. Ale czy ktokolwiek czeka?

Według przecieków GTA: The Trilogy - The Definitive Edition może w końcu trafić na Steama, jak i Epic Games Store. Do tej pory wydanie pecetowe było dostępne wyłącznie przez launcher Rockstara.

Źródło fot. rockstargames.com
i

Wydane w 2021 roku Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition, będące odświeżoną kompilacją trzech kultowych gier studia Rockstar Games, nie było udaną produkcją. Twórcy przepraszali za jej fatalny stan na premierę. Również darmowe rozdawnictwa dla osób, które zakupiły nową wersję trylogii, dodatkowo potwierdzają wstyd twórców. Mimo tego wszystkiego wygląda na to, że producent i tak będzie chciał wkrótce udostępnić GTA Trilogy: Definitive Edition większej liczbie osób.

Mówi o tym zaktualizowany kod źródłowy launchera Rockstar Games, na który na Twitterze zwrócił uwagę użytkownik @videotech_. Udostępnione przez niego screeny wskazują na to, że GTA Trilogy: Definitive Edition może trafić niedługo zarówno na Steama, jak i do Epic Games Store.

Nie należy tego jednak brać za pewną informację – podobne przesłanki pojawiały się już przed premierą produkcji. W nowym kodzie znajdują się podobne linijki z frazami „gta3unreal”, „gtavcunreal” oraz „gtasaunreal” (mówiące o odświeżonych wersjach gier z The Definitive Edition), wpisane pod nagłówkami „steamapps” i „epicapps” – stąd odnowione spekulacje o premierze na Steamie oraz w Epic Games Store.

Nawet jeśli GTA Trilogy: Definitive Edition ukaże się na większej liczbie platform, to czy zachęci nowych graczy do kupna? Wśród fanów panuje bowiem przekonanie, że już lepiej zdobyć oryginalne wersje GTA III, GTA: Vice City oraz GTA: San Andreas niż reedycję z 2021 roku.

  1. Rockstar Games – oficjalna strona