Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2021, 09:05

GTA: The Trilogy The Definitive Edition najpewniej trafi na Steam

Wbrew obawom części graczy, GTA: The Trilogy - The Definitive Edition najpewniej trafi do sprzedaży w serwisie Steam. Tak przynajmniej wynika z danych odnalezionych w zaktualizowanych plikach aplikacji Rockstar Games Launcher.

W SKRÓCIE:
  1. W Rockstar Games Launcher fani znaleźli odniesienia do Steama dla gier wchodzących w skład GTA: The Trilogy - The Definitive Edition, co sugeruje, że kolekcja trafi do sprzedaży w serwisie firmy Valve,
  2. gracze obawiali się, że będzie inaczej, gdyż w zapowiedzi projektu wspomniano wyłącznie o Rockstar Games Launcherze,
  3. nie wiadomo jednak, czy wersja na Steama nie ukaże się później, jak to miało miejsce w przypadku Red Dead Redemption 2.

Mamy dobre wieści dla pecetowych fanów GTA. Wiele wskazuje na to, że Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition będzie dostępne na Steamie. Fan o ksywce Tez2 odkrył, że studio Rockstar Games zaktualizowało swój launcher o elementy identyfikujące w bazie danych serwisu Valve wszystkie trzy produkcje wchodzące w skład zestawu. Tytuły oznaczono jako gta3unreal, gtavcunreal i gtasaunreal, gdyż odświeżone wersje trylogii działają na silniku Unreal Engine 4.

Obawy fanów o brak wersji na Steam wynikały z tego, że gdy zapowiedziano GTA: The Trilogy - The Definitive Edition, wśród platform wymienione zostały „PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch oraz Rockstar Games Launcher na PC”. Gracze lękali się więc, że oznacza to, iż wydanie pecetowe będzie można kupić tylko przez własną usługę autorów, zwłaszcza że przy zapowiadaniu komputerowej wersji RDR2 twórcy od razu wymienili Steama, a w przypadku Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition tego nie zrobili.

GTA: The Trilogy The Definitive Edition najpewniej trafi na Steam - ilustracja #1

Oczywiście w praktyce gracze i tak będą musieli korzystać z tego klienta. Gry owego studia na Steamie wymagają bowiem zalogowania się w Rockstar Games Launcherze. Mimo to wiele osób preferuje posiadanie tych produkcji w serwisie firmy Valve.

Odrębną kwestią jest, czy Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition nie zadebiutuje na Steamie z pewnym opóźnieniem. W przypadku Red Dead Redemption 2 wersja pecetowa przez miesiąc była dostępna tylko w Rockstar Games Launcherze i Epic Games Store.

W każdym razie doniesienia o GTA: The Trilogy - The Definitive Edition zmierzającym na Steama są pozytywną nowiną. Zwłaszcza że szykując się na premierę kolekcji, studio Rockstar Games zaczęło usuwać z dystrybucji oryginalne wersje gier wchodzących w jej skład. Warto dodać, że osoby, które zakupiły te produkcje wcześniej, wciąż będą mogły je pobrać.

  1. Oficjalna strona internetowa Rockstar Games