Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2014, 11:11

autor: luckie

GTA Online umożliwi transfer postaci na PC. Wymagania sprzętowe poznamy w przyszłym tygodniu

Studio Rockstar zapewniło, że grający w Grand Theft Auto Online na konsolach będą mogli przenieść swój postęp w grze do wersji PC. Wymagania sprzętowe komputerowego wydania zostaną ujawnione w przyszłym tygodniu.

Jak tryb FPP wpłynie na wydajność pecetowego GTA V? - Grand Theft Auto Online umożliwi transfer postaci na PC. Wymagania sprzętowe poznamy w przyszłym tygodniu - wiadomość - 2014-12-18
Jak tryb FPP wpłynie na wydajność pecetowego GTA V?

Studio Rockstar odpowiedziało na kilka pytań nurtujących fanów Grand Theft Auto V. Dotyczą one głównie przyszłości tej sandboksowej gry akcji oraz zaplanowanej na styczeń wersji PC. Twórcy rozwiali niejasności dotyczące m.in. transferu postaci z Grand Theft Auto Online (wcześniej informowano, że można to uczynić tylko raz). Otóż weterani grający w multiplayerowe GTA Online na konsoli będą mogli przenieść swój dotychczasowy postęp do komputerowej edycji gry, nawet jeżeli wcześniej dokonali już raz migracji z PS3/X360 na PS4/XONE. Uaktualnione informacje na ten temat, wraz z instrukcją postępowania, zamieszczono w tym miejscu.

Obecnie prace nad pecetowym wydaniem GTA V znajdują się na ukończeniu. Rockstar zamierza ujawnić wymagania sprzętowe wersji PC w przyszłym tygodniu. Na informację tę z pewnością niecierpliwie czeka niejeden fan serii spragniony wycieczki po Los Santos i okolicach z myszką w dłoni. Miejmy nadzieję, że Rockstar nie powtórzy błędów popełnionych przy pecetowej konwersji GTA IV, ale na wszelki wypadek warto przygotować się psychicznie na silny prawy sierpowy prosto w bebechy naszych blaszaków – zwłaszcza, że w stosunku do edycji na konsole poprzedniej generacji, GTA V na PC zaoferuje widocznie poprawioną grafikę oraz pamięciożerny tryb pierwszoosobowy. Z drugiej strony w sieci krąży plotka, jakoby nad pecetowym portem „piątki” pracowali ci sami ludzie, którzy dali światu udaną komputerową wersję gry Max Payne 3, a tytuł potrafi już osiągnąć 60 klatek na sekundę przy rekomendowanej konfiguracji. Premierę GTA V na PC zaplanowano na 27 stycznia 2015 roku.

Rockstar zdradził również, że obecni gracze mogą liczyć na świąteczne bonusy, mające umilić rozgrywkę w GTA Online. Deweloperzy zapewniają, że nie przestaną wspierać starszych wydań gry. Posiadacze PlayStation 3 i Xboksa 360, tak samo jak i nowych konsol, będą dalej otrzymywać darmowe aktualizacje z zawartością, choć nie wszystkie z nich będą technicznie możliwe do zrealizowania na starszych platformach sprzętowych. W każdym razie długo wyczekiwane kooperacyjne napady będą dostępne we wszystkich wersjach produkcji.

  1. Recenzja Grand Theft Auto Online
  2. Recenzja gry Grand Theft Auto V - nowe konsole mają już GTA V, PC wciąż czeka
  3. Grand Theft Auto V - kompendium wiedzy
  4. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto V