Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2014, 18:29

autor: Ender

Grand Theft Auto Online – premiera kooperacyjnych napadów na początku przyszłego roku, nowy trailer

Studio Rockstar potwierdziło, że na początku przyszłego roku do fanów Grand Theft Auto V trafi długo oczekiwany tryb kooperacyjnych napadów, który będzie integralną częścią popularnego modułu zabawy wieloosobowej (Grand Theft Auto Online). Deweloperzy opublikowali również pierwszy trailer przedstawiający napady w akcji.

Rockstar potwierdził swoje zapowiedzi z listopada. Wraz z początkiem przyszłego roku, do osób bawiących się online w Grand Theft Auto V trafi wreszcie tryb kooperacyjnych napadów. Ta długo oczekiwana forma rozgrywki, przeznaczona dla maksymalnie czterech graczy, była zapowiadana jeszcze przed tym jak GTA V pojawiło się na Xboksie 360 oraz PlayStation 3. Deweloperzy wielokrotnie przesuwali termin debiutu napadów, tłumacząc się chęcią ich dopracowania i doszlifowania szczegółów. Na razie nie znamy dokładnej daty premiery trybu, ale nastąpi ona najpewniej po 23 stycznia, kiedy to zgodnie z planem na półkach sklepowych pojawi się pecetowa wersja GTA V.

Przedsmak atrakcji czekających na fanów serii daje nam nowy trailer, na którym widzimy jedną z przygotowanych przez Rockstar misji. Producenci zapowiadają, że napady będą wymagać ścisłej koordynacji pomiędzy graczami. Scenariusze podzielone zostaną na kilka etapów. Każdy z nich posiadać będzie osobne cele, które zrealizujemy na wiele różnych sposobów (za niektóre zostaniemy dodatkowo nagrodzeni). Nieco podobnie jak w przypadku rajdów znanych z gier MMO, najtrudniejsze zadania będą stanowiły ostateczne wyzwanie dla umiejętności drużynowego działania oraz zdolności komunikacyjnych członków gangu.

Zaplanowanie skoku w dużej mierze zależeć będzie od lidera, który zdecyduje o podziale zysków, ustalając wypłaty dla podkomendnych. Od jego decyzji zależeć będą pozycje i role pełnione przez graczy, a także to jakie stroje założą oraz z jakiego ekwipunku skorzystają. Z drugiej strony, lider ponosi finansowe koszty operacji i otrzymuje wynagrodzenie dopiero po udanym zakończeniu akcji. Na dobry początek twórcy przygotowali 5 dużych napadów, które składać będą się w sumie z nieco ponad 20 różnych misji/etapów, mających zapewnić około 20 godzin rozgrywki.

Sieciowe napady będą dostępne na wszystkich platformach wspieranych przez Grand Theft Auto V (PC, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation 3). Aby rozpocząć zabawę gracze powinni mieć co najmniej 12 rangę. Dodatkowo lider musi posiadać wysokiej jakości apartament, w którym można zorganizować bazę operacyjną.

Grand Theft Auto Online to moduł sieciowej zabawy wieloosobowej, który towarzyszy najnowszej odsłonie gangsterskiej serii studia Rockstar. Tytuł umożliwia wspólną rozgrywkę 16 graczom (30 w wersji przeznaczonej na PlayStation 4, Xboksa One i PC) – mogą oni razem przechadzać się po mieście, brać udział w różnego rodzaju misjach rabunkowych czy standardowych trybach sieciowych (Deathmatch). Jeśli ktoś nie chce być skazany na konieczność dogadywania się z nieznajomymi, istnieje możliwość dołączenia do jednego z rywalizujących ze sobą gangów (Crews). Od czasu ubiegłorocznej premiery trybu, deweloperzy regularnie wypuszczają kolejne DLC oraz poprawki.

  1. Recenzja Grand Theft Auto Online
  2. Recenzja gry Grand Theft Auto V - nowe konsole mają już GTA V, PC wciąż czeka
  3. Grand Theft Auto V - kompendium wiedzy
  4. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto V
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.