Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2014, 20:45

Grand Theft Auto Online – 2,5 miliarda godzin spędzonych na rozgrywce, tryb sieciowych napadów już wkrótce

Rockstar opublikował dużą infografikę, która zawiera liczne statystyki związane z sieciowym trybem zabawy w Grand Theft Auto V, tzw. Grand Theft Auto Online. Z zawartych w niej informacji dowiadujemy się chociażby, że fani GTA spędzili w sumie 2,3 miliarda godzin na zabawie z innymi graczami. Deweloperzy zapowiedzieli przy tym po raz kolejny debiut trybu sieciowych napadów.

Liczba graczy w GTA Online oraz ogrom czasu spędzonego na zabawie może robić wrażenie - Grand Theft Auto Online – 2,5 miliarda godzin spędzonych na rozgrywce, tryb sieciowych napadów już wkrótce - wiadomość - 2014-11-13
Liczba graczy w GTA Online oraz ogrom czasu spędzonego na zabawie może robić wrażenie

Fani już odliczają dni do premiery Grand Theft Auto V na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Wraz z tytułem otrzymamy również sieciowy moduł Grand Theft Auto Online. Wcielamy się w nim we własnoręcznie stworzonego bohatera i z innymi graczami wykonujemy rożne zadania oraz siejemy zamęt na ulicach Los Santos. Z tej okazji, Rockstar postanowił przypomnieć o trybie multiplayer, który pomimo dość problematycznego startu nadal przyciąga posiadaczy Xboksów 360 oraz PlayStation 3. Autorzy gry zebrali więc statystki sieciowych rozgrywek i przedstawili je w formie obszernej infografiki.

Z danych zebranych przez deweloperów możemy dowiedzieć się, że fani spędzili na wirtualnej zabawie w GTA Online nieco ponad 2,3 miliarda godzin. Zarejestrowano prawie 34 milionów graczy, którzy łączyli się z serwerami Rockstara z 224 krajów świata. Miłośnicy rozgrywek wieloosobowych posiadają w sumie ponad 422 miliony samochodów. Najpopularniejszą klasą pojazdów są superauta, a więc najszybsze i najdroższe maszyny, będące wyznacznikiem statusu oraz grubego portfela. Tuż za nimi plasują się motocykle oraz samochody sportowe. Jeżeli chodzi o rodzaj najczęściej używanej broni, podział jest tutaj dość równy, najczęściej korzystano z karabinów maszynowych oraz granatów, gazu łzawiącego i bomb.

Rockstar odniósł się także do sytuacji zapowiadanych od ponad roku sieciowych napadów, które miały być od początku integralną częścią GTA Online. Z wielu nie do końca jasnych przyczyn premiera trybu była wielokrotnie przekładana, stając się przedmiotem plotek i spekulacji. Twórcy obiecują jednak, że wkrótce weźmiemy udział we wspólnych skokach:

Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy z niecierpliwością wypatrujecie kolejnych uaktualnień. Przygotowujemy w tej chwili wiele ekscytujących rzeczy, które wzbogacą ciągle zmieniający się świat Grand Theft Auto Online. Wśród nowości jest także bardzo oczekiwany tryb sieciowych napadów, który będzie dostępny na wszystkich czterech platformach sprzętowych (Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4) i zadebiutuje wraz z pierwszym uaktualnieniem GTA Online, po tym jak gra wystartuje na PS4 oraz Xboksie One.

Chociaż Rockstar obiecał, że tryb pojawi się w najbliższym uaktualnieniu GTA Online, nie podał jednak żadnych konkretnych detali, zapewniając jedynie, że szczegóły, związane z rozgrywką oraz datą premiery patcha zostaną podane „wkrótce”. Niewykluczone więc, że fani znowu będą musieli zacisnąć zęby i cierpliwe czekać, być może nawet do przyszłego roku.

Najpopularniejsze pojazdy w GTA Online - Grand Theft Auto Online – 2,5 miliarda godzin spędzonych na rozgrywce, tryb sieciowych napadów już wkrótce - wiadomość - 2014-11-13
Najpopularniejsze pojazdy w GTA Online
Najczęściej używane rodzaje broni w GTA Online - Grand Theft Auto Online – 2,5 miliarda godzin spędzonych na rozgrywce, tryb sieciowych napadów już wkrótce - wiadomość - 2014-11-13
Najczęściej używane rodzaje broni w GTA Online

Grand Theft Auto Online to wieloosobowa produkcja towarzysząca najnowszej odsłonie gangsterskiej serii studia Rockstar. Tytuł umożliwia wspólną rozgrywkę 16 graczom (30 w debiutującej wersji przeznaczonej dla PlayStation 4 oraz Xboksa One) – mogą oni razem przechadzać się po mieście, brać udział w różnego rodzaju misjach rabunkowych czy standardowych trybach sieciowych (Deathmatch). Jeśli ktoś nie chce być skazany na konieczność dogadywania się z nieznajomymi, istnieje możliwość dołączenia do jednego z rywalizujących ze sobą gangów (Crews). Od czasu ubiegłorocznej premiery trybu, deweloperzy regularnie wypuszczają kolejne DLC oraz poprawki.

  1. Infografika ze statystykami GTA Online
  2. Recenzja Grand Theft Auto Online
  3. Oficjalna strona internetowa gry Grand Theft Auto V