Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2021, 13:30

Terminator, jajo Obcego oraz Szybcy i wściekli - update do GTA Online wprowadził liczne easter eggi

Najnowsza aktualizacja GTA Online wprowadziła do gry nie tylko nowe auta oraz aktywności, ale również liczne easter eggi. Wiele z nich zostało już odkrytych przez graczy.

W SKRÓCIE:
  • Najnowsza aktualizacja GTA Online wprowadziła do gry liczne easter eggi.
  • Dzięki Los Santos Tuners możemy spotkać na naszej drodze Terminatora oraz znaleźć jajo Obcego.
  • W grze obecne są również samochody z takich filmów jak 60 sekund oraz Szybcy i wściekli.

Od premiery najnowszej aktualizacji do GTA Online minął prawie tydzień. Oprócz licznych aut, nowych aktywności oraz klubu samochodowego Los Santos Tuners wprowadziło do gry liczne easter eggi. Nie potrzeba było dużo czasu, by gracze znaleźli wiele z nich. Zgodnie z tematyką update’u, wiele smaczków odwołuje się do motoryzacji. Wśród nich znajdziemy jednak również nawiązania do kultowych filmów science fiction.

Terminator w Los Santos

Zbiór easter eggów zaprezentowali twórcy kanału GTA Series Videos. Prawdopodobnie najciekawszym z nich jest wyraźne nawiązanie do filmu Terminator. Podczas wykonywania misji Access Point trafiamy bowiem na pewien plan zdjęciowy. Podczas spacerowania po nim spotkać możemy NPC przypominającego reżysera Jamesa Camerona, a także kilku bohaterów produkcji. Wśród nich są Sarah Connor oraz sam Terminator. Wystarczy, że spojrzymy na jego ubiór oraz broń, a wszystko stanie się jasne.

Jajo Obcego

To jednak nie jedyne filmowe nawiązanie. Podczas innej misji, w której naszym zadaniem jest napad na pociąg, możemy się natknąć na dość nietypowy kontener. W przeciwieństwie do wszystkich innych nie posiada on numeru seryjnego. Gdy postanowimy go otworzyć, naszym oczom ukaże się dość znajomy widok. W środku przechowywany jest bowiem Ovomorph, czyli słynne „jajo” Obcego, które po raz pierwszy zobaczyć mogliśmy w filmie 8. pasażer Nostromo.

Anime Initial D

Czym jednak byłby dodatek skupiony na motoryzacji bez słynnych aut? W grze pojawiło się więc specjalne malowanie dla auta Futo GTX nazwane Delivery boy (dostawca). Po jego użyciu oczywistym staje się, że jest to bezpośrednie nawiązanie do słynnego anime Initial D. Wzór lakierniczy nie tylko przypomina ten znany z serialu, ale zmianie ulega także nazwa samochodu. Od momentu nałożenia malowania zwać się on będzie Tofu.

Inne przeboje Hollywood

To jednak nie jedyne motoryzacyjne smaczki. Podczas zjazdu samochodowego Los Santos natknąć się możemy na auta inspirowane kultowymi maszynami znanymi ze srebrnego ekranu. Zobaczymy więc samochody przypominające Forda Mustanga „Eleanor” (60 sekund), Forda 5-Window Coupe (Amerykańskie Graffiti) oraz Toyotę Suprę (Szybcy i wściekli). Podczas zjazdu znaleźć można również maszynę inspirowaną Fordem Focusem RS Kena Blocka.

Oprócz tego w aktualizacji zawarte zostały dwa trudniejsze do zauważenia easter eggi. Jeden z nich związany jest z misją The Agency Deal. W trakcie jej wykonywania możemy natknąć się na zamknięte drzwi, za którymi znajduje się martwy Juggernaut z grupy najemniczej Cliffforda. W trakcie rozgrywki możemy również znaleźć nowy automat do gry, który bezpośrednio nawiązuje do produkcji Rockstara pod tytułem Manhunt.

Chwilowo są to wszystkie easter eggi znalezione w aktualizacji Los Santos Tuners. Możliwe jednak, że gra skrywa sekrety, których gracze nie zdołali odkryć. Pozostaje nam więc jedynie bardzo uważnie przemierzać nowe lokacje.