Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2013, 14:30

autor: Adrian Werner

GTA i GTA 2 - w oczekiwaniu na GTA V na PC przypomnij sobie legendarne klasyki

Wciąż nie możemy doczekać się zapowiedzi pecetowej wersji Grand Theft Auto V. Zamiast złorzeczyć na ludzi ze studia Rockstar warto zamiast tego zafundować sobie powrót do korzeni i pobrać pełne wersje dwóch pierwszych odsłon cyklu.

Początki Grand Theft Auto były skromne, ale niezwykle miodne. - GTA i GTA 2 - w oczekiwaniu na GTA V na PC przypomnij sobie legendarne klasyki - wiadomość - 2013-12-15
Początki Grand Theft Auto były skromne, ale niezwykle miodne.

Gracze konsolowi już od kilku miesięcy cieszą się grą Grand Theft Auto V. Pobiła ona większość rekordów sprzedaży i jest na najlepszej drodze, aby zgarnąć prawie wszystkie nagrody przyznawane przez media branżowe. Pecetowcy wciąż bezskutecznie wyczekują zapowiedzi własnej wersji tego przeboju i choć wiele wskazuje na to, że takowa jest w planach, to do czasu jej oficjalnego ujawnienia nic nie jest pewne.

Zamiast wypatrywać zapowiedzi, która ostatecznie może wcale nie nastąpić, dobrym pomysłem wydaje się powrót do poprzednich odsłon, dostępnych na PC. Pisaliśmy już o tym, jak za pomocą modów odświeżyć Grand Theft Auto IV. Na „czwórce” świat się jednak nie kończy i warto przypomnieć sobie dwie pierwsze odsłony cyklu. Ich pełne wersje możecie pobrać z naszych serwerów:

  1. Grand Theft Auto - pobierz grę
  2. Grand Theft Auto 2 - pobierz grę

Obie gry prezentują znacząco inne podejście do sandboksowe tematyki niż kolejne części. Od czasu Grand Theft Auto III seria porzuciła widok z lotu ptaka na rzecz kamery umieszczonej zza plecami postaci. Wzrosło znaczenie scenariusza, przez co otrzymaliśmy rozbudowane historie wzorowane na kinowych przebojach. Wymusiło to jednak ograniczenie niektórych najbardziej brutalnych i zwariowanych pomysłów z pierwowzoru.

Grand Theft Auto 2 - GTA i GTA 2 - w oczekiwaniu na GTA V na PC przypomnij sobie legendarne klasyki - wiadomość - 2013-12-15
Grand Theft Auto 2

Twórcy powrócili do rozwiązań pierwszych dwóch części w 2009 roku grą Grand Theft Auto: Chinatown Wars. Ta wyjątkowo udana produkcja ukazała się jednak wyłącznie na konsole przenośne i urządzenia mobilne. Wielka szkoda. Pozornie wydawać by się mogło, że zręcznościówka z widokiem z lotu ptaka nie ma sensu na współczesnych pecetach, ale jak pokazał sukces Hotline Miami, gracze komputerowi wciąż lubią ten styl zabawy. Niestety, nie zanosi się, aby studio Rockstar zaoferowało nam powrót do tych klimatów na PC. Pozostaje więc samodzielnie odkurzyć pierwsze więc części. Warto, gdyż pomimo wielu lat na karku wciąż potrafią one dostarczyć masy dobrej zabawy.