Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2013, 08:40

autor: Adrian Werner

Obsidian Entertainment - nowa gra RPG i nowy Kickstarter w planach

Studio Obsidian Entertainment zamierza w przyszłym roku uruchomić nowego Kickstartera, który sfinansuje produkcję kolejnego RPG-a zespołu. Gra wykorzysta silnik Pillars of Eternity, ale jednocześnie ma być mocno odmienna od tego projektu.

Kickstarter Project Eternity okazał się tak dużym sukcesem, że autorzy zamierzają wykorzystać ten serwis do sfinansowania kolejnej produkcji. - Obsidian Entertainment ma w planach drugiego Kickstartera - wiadomość - 2013-12-16
Kickstarter Project Eternity okazał się tak dużym sukcesem, że autorzy zamierzają wykorzystać ten serwis do sfinansowania kolejnej produkcji.

Project Eternity pozostaje jednym z największych sukcesów w historii serwisu Kickstarter. Podczas trwającej miesiąc akcji udało się zebrać prawie 4 mln dolarów i od tego czasu jedyną grą, która była w stanie przebić ten wynik okazało się inne RPG w postaci Torment: Tides of Numenera. Nikogo nie powinna zatem zaskoczyć informacja, że studio Obsidian Entertainment zamierza w przyszłości powrócić na Kickstartera z nową produkcją.

Nie będzie to kontynuacja Pillars of Eternity (bo taki tytuł otrzymała ostatecznie gra znana jako Project Eternity). Co prawda, twórcy chcą przeobrazić tę markę w długą serię, ale jej kolejne odsłony mają być finansowane za pomocą zysków ze sprzedaży. Zamiast tego Obsidian Entertainment ma w planach wykorzystanie crowdfundingu do pozyskania środków na nową produkcję. Studio wzoruje się tutaj na kolegach z zespołu inXile, którzy tak ustawili cykle deweloperskie Wasteland 2 i Torment: Tides of Numenera, aby prace nad drugim z tych tytułów mogły ruszyć pełną parą zaraz po tym, jak pierwszy wejdzie w fazę ostatnich poprawek i optymalizacji.

Nowa gra wykorzysta silnik Pillars of Eternity, ale jednocześnie zaoferuje mocno odmienne doznania. - Obsidian Entertainment ma w planach drugiego Kickstartera - wiadomość - 2013-12-16
Nowa gra wykorzysta silnik Pillars of Eternity, ale jednocześnie zaoferuje mocno odmienne doznania.

Pillars of Eternity ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku, dlatego jakiekolwiek konkretne informacje dotyczące drugiego Kickstartera pojawią się najwcześniej w marcu-kwietniu. Na razie Obsidian Entertainment nie zdecydowało jeszcze ostatecznie, czym będzie ten projekt. Twórcy chcą jednak wykorzystać silnik Pillars of Eternity do opracowania czegoś nowego, co nie będzie jedynie przeróbką tej gry. Autorzy odwołują się tutaj do swoich wcześniejszych dokonań w studiu Black Isle. Technologia Infinity Engine napędzała wtedy nie tylko serię Baldurs Gate, ale również cykl Icewind Dale oraz grę Planescape: Torment, a mimo to wszystkie trzy marki miały własną unikalną tożsamość.

Jednym z najpopularniejszych obecnie pomysłów wśród załogi Obsidian Entertainment jest wykorzystanie silnika Pillars of Eternity do opracowania pecetowego RPG-a z dużym otwartym światem, który w uproszczeniu można opisać jako izometryczne The Elder Scrolls V: Skyrim. Twórcy chcieliby, aby przejście głównej kampanii zajęło około sto godzin. Jednocześnie zdają jednak sobie sprawę, że byłoby to bardzo kosztowne, stąd pomysł wypuszczania projektu w formie epizodycznej, gdzie każdy z odcinków oferowałby około 15 godzin zabawy. Jednocześnie wszystko to jest jedynie jedną z wielu propozycji, które krążą obecnie po biurze Obsidian Entertainment i równie dobrze przyszłoroczny Kickstarter może dotyczyć zupełnie innej gry.

  1. Obsidian Entertainment – oficjalna strona studia
  2. Pillars of Eternity – oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.