Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2016, 15:50

Grey Goo otrzymało darmowe DLC z nową frakcją

Studio Petroglyph wypuściło aktualizację/DLC Descent of the Shroud z nową zawartością do RTS-a Grey Goo. W jej skład wchodzi przede wszystkim czwarta grywalna frakcja (Shroud) i jest ona dostępna za darmo dla dotychczasowych posiadaczy gry. Przy okazji zapowiedziano też wydanie Definitive Edition.

Nowa rasa na pierwszy rzut oka może przypominać Protosów z serii StarCraft, ale to tylko pozory. - Grey Goo otrzymało darmowe DLC z nową frakcją - wiadomość - 2016-02-01
Nowa rasa na pierwszy rzut oka może przypominać Protosów z serii StarCraft, ale to tylko pozory.
Grey Goo w skrócie:
  • Producent: Petroglyph
  • Wydawca: Grey Box (polski: Techland)
  • Gatunek: RTS
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Termin premiery: 23 stycznia 2015 r.
  • Nasza ocena: 7.5 / 10

Grey Goo – klasyczny RTS od uznanego studia Petroglyph – jest na rynku już od roku, ale nie doczekał się dotąd zbyt dużej ilości nowej zawartości. Na szczęście twórcy nadal rozwijają swoje dzieło, czego dowodem jest wypuszczony dziś dodatek Descent of the Shroud. W jego skład wchodzi przede wszystkim czwarta grywalna frakcja – agresywne obce formy życia znane jako Shroud. Ich charakterystyczną cechą jest zwinność skryta pod pozornie ociężałym wyglądem oraz zdolność do transformowania (np. epicka jednostka tego ugrupowania, Dirge, występuje pod trzema różnymi postaciami). Owa frakcja została przygotowana głównie z myślą o trybie multiplayer, ale znalazło się dla niej miejsce także w kampanii fabularnej – pojawia się ona w nowej misji, nazwanej „Herald of Silence”. Ponadto omawiane DLC oferuje po jednej nowej jednostce dla dotychczasowych ras oraz szereg poprawek w balansie rozgrywki.

Zawartość wchodząca w skład Descent of the Shroud jest dostępna w formie darmowej aktualizacji dla wszystkich posiadaczy Grey Goo. Osoby, które wcześniej nie nabyły tego RTS-a, powinny móc jeszcze dziś kupić go w zbiorczym wydaniu ze wszystkimi dodatkami (Definitive Edition) w sugerowanej cenie 29,99 euro (ok. 132 zł). Przypomnijmy, że oprócz opisanego wyżej rozszerzenia, strategia studia Petroglyph doczekała się także minikampanii Emergence Campaign w czerwcu 2015 roku. Ponadto „Edycja definitywna” zawiera ścieżkę dźwiękową z gry skomponowaną przez Franka Klepackiego.