Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 grudnia 2013, 16:05

Grand Theft Auto Online otrzymało świąteczne prezenty

Z okazji świąt Bożego Narodzenia w grze Grand Theft Auto Online spadł śnieg i przykrył cały świat, a w sklepach pojawiły się okolicznościowe gadżety (wraz z przecenami na inne dobra). Prezenty te będą dostępne do 5 stycznia. Na stałe graczom zostaną tylko nowe funkcje aparatu w smartfonie.

Święta Bożego Narodzenia to okres o wyjątkowej atmosferze, która często zostaje w ten czy inny sposób odzwierciedlona w rozmaitych grach sieciowych, MMO etc. Podobnej okazji nie mogło przegapić w tym roku również Rockstar Games, które przygotowało na gwiazdkę mały worek prezentów dla użytkowników Grand Theft Auto Online. Są wśród nich zarówno krótkoterminowe atrakcje, mające zniknąć wraz z choinkami lądującymi w piwnicach, jak i takie dodatki, które zostaną w grze na stałe. Więcej informacji znajdziecie pod obrazkiem.

Tak stylowych gangsterów w Los Santos chyba jeszcze nie widziano. - Grand Theft Auto Online otrzymało świąteczne prezenty - wiadomość - 2013-12-24
Tak stylowych gangsterów w Los Santos chyba jeszcze nie widziano.

Świąteczne akcesoria

W sklepach z ubraniami (również w Vespucci Movie Masks) pojawiło się szerokie spektrum elementów garderoby i rozmaitych gadżetów, które mają związek ze świętami. Oferta wspomnianych punktów została wzbogacona między innymi o czapkę Mikołaja, maskę bałwana, rogi renifera i kurtkę elfa. Przedmioty te przestaną być dostępne 5 stycznia.

Świąteczne warunki atmosferyczne

Nie tylko Los Santos, ale całe Hrabstwo Blaine zostało spowite całunem śniegu. Innymi słowy, z nieba spadają białe płatki, a świat przykrywają „śnieżne” tekstury. Jednak nie jest to wyłącznie ozdobnik – świąteczne warunki pogodowe przekładają się na zmniejszoną przyczepność samochodów na drodze i trudniejsze ich prowadzenie. Tak jak w przypadku akcesoriów, pogoda w San Andreas wróci do normy 5 stycznia.

W najbliższych dniach ucieczka przed policją w GTA Online może być nieco trudniejsza niż dotąd. - Grand Theft Auto Online otrzymało świąteczne prezenty - wiadomość - 2013-12-24
W najbliższych dniach ucieczka przed policją w GTA Online może być nieco trudniejsza niż dotąd.

Nowe funkcje aparatu w telefonie

Przygotowano też prezent nie związany bezpośrednio ze świętami – rozszerzenie funkcji aparatu dostępnego z poziomu smartfonu będącego w posiadaniu każdego gracza. Dodano nowe filtry, obramowania zdjęć I wyrazy twarzy (przy korzystaniu z funkcji autoportretu). Co więcej, zastosowania Snapmatica zostały wzbogacone o efekt głębi ostrości (do użycia tylko przy robieniu zdjęcia samemu sobie) oraz o kreator memów. Ten ostatni jest dostępny z poziomu galerii w menu – po wybraniu z niej zdjęcia mamy teraz możliwość dodania do niego tekstu. Co istotne, wszystkie nowości wymienione w tym akapicie pozostaną w grze na stałe (nie znikną wraz z końcem okresu świątecznego). Ponadto jako jedyne są one dostępne również podczas przechodzenia kampanii fabularnej w trybie jednoosobowym.

Świąteczne promocje

Nie mogło zabraknąć też rozmaitych obniżek, promocji i przecen. Do 5 stycznia w GTA Online mniej wirtualnych dolarów zapłacimy między innymi za następujące dobra:

  • Granaty, gaz łzawiący i bomby przylepne (-50%);
  • Luksusowe samochody typu sedan, takie jak Super Diamond, Vapid Fugitive, Benefactor Schwartzer i Ubermacht Zion (-30%);
  • Apartamenty numer 45 i 29 w Tinsel Towers (-25%).

Przyznać trzeba, że Rockstar Games raczej nie zaniedbuje użytkowników Grand Theft Auto Online, jeśli chodzi o różnej maści dodatki. Miesiąc temu gra wzbogaciła się o spore rozszerzenie Beach Bum Pack przy okazji aktualizacji 1.07, a nieco ponad dwa tygodnie później gracze otrzymali kreator wyścigów i deathmatchów.

Przypomnijmy też, że wczoraj podzieliliśmy się z Wami kolejnymi rzekomymi przeciekami na temat pecetowej wersji Grand Theft Auto V. Głosiły one, że 24 grudnia (czyli właśnie dziś) Rockstar Games ogłosi datę premiery komputerowego wydania wspomnianej gry. Niestety, wygląda na to, że po raz kolejny padliśmy ofiarą oszustwa ze strony internetowych złośliwców, bo na oficjalnej stronie dewelopera brak podobnych wieści. Ale do końca dnia pozostało trochę czasu, więc może wciąż jest nadzieja.