Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2013, 10:37

autor: Góral

Grand Theft Auto IV - oto co można uzyskać, wykorzystując odpowiednie mody

Na rynku na dobre rozpanoszyła się gra Grand Theft Auto V, jednak jeden z użytkowników serwisu Reddit postanowił przypomnieć graczom, co można zrobić na komputerach PC z poprzednią odsłoną serii.

We wtorek na rynku ukazała się gra Grand Theft Auto V na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Produkcja osiągnęła niebywały sukces, generując w ciągu pierwszych trzech dni sprzedaży przychód przekraczający miliard dolarów. Szaleństwo ogarnęło cały świat i właściwie jedynym minusem jest brak tytułu na komputerach PC.

Grand Theft Auto IV ukazało się w 2008 roku. - Grand Theft Auto IV - oto co można uzyskać, wykorzystując odpowiednie mody - wiadomość - 2013-09-21
Grand Theft Auto IV ukazało się w 2008 roku.

Jeden z użytkowników serwisu Reddit postanowił jednak przypomnieć nam, co można zrobić z Grand Theft Auto IV na „blaszakach”, wykorzystując w tym celu odpowiednie mody. Efekty tych działań możecie obejrzeć poniżej, a więcej screenów znajdziecie w tym miejscu.

Taka jakość oprawy graficznej możliwa jest do osiągnięcia przy użyciu następujących modów:

W ten sposób można uruchomić tytuł nawet w rozdzielczości 3840x2160, jednak jak zaznaczył Raphael Smith, który zrobił omawiane screeny, jego komputer zdolny był wtedy do generowania około 5 klatek na sekundę. Za to obecnie, po modernizacji sprzętu i w rozdzielczości 1080p, wyciąga od 30 do 50 klatek na sekundę. Niestety nie ujawnił konfiguracji swojego PC-ta.

Przy okazji warto wspomnieć, że internetowa petycja w sprawie komputerowej edycji Grand Theft Auto V przekroczyła już 500 tys. zebranych podpisów. Niestety firma Rockstar w dalszym ciągu nie ustosunkowała się do roszczeń fanów.

Grand Theft Auto IV - oto co można uzyskać, wykorzystując odpowiednie mody - ilustracja #3Grand Theft Auto to seria gier wideo, która została zapoczątkowana w 1997 roku. Przez pierwsze lata seria cieszyła się sporym zainteresowaniem, jednak dopiero część trzecia, z 2001 roku, rozpoczęła prawdziwe szaleństwo na tę markę. Do tej pory ukazało się kilkanaście produkcji sygnowanych nazwą GTA.

Grand Theft Auto IV - grafika uzyskana dzięki odpowiednim modom. - Grand Theft Auto IV - oto co można uzyskać, wykorzystując odpowiednie mody - wiadomość - 2013-09-21
Grand Theft Auto IV - grafika uzyskana dzięki odpowiednim modom.