futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 5 grudnia 2023, 15:40

Gracze zgłaszają, że ich konta PSN zostały zawieszone bez powodu; Sony na razie milczy

Niepokojące doniesienia pojawiają się w Internecie, a źródłem ich jest wielu posiadaczy kont PlayStation Network. Zostali oni zablokowani, według ich wiedzy bez powodu. Problemy techniczne, czy nadgorliwość moderacji?

Źródło fot. Sony / Pngtree
i

Coraz więcej pojawia się w Internecie doniesień o permanentnych blokadach, nakładanych na konta graczy PlayStation Network. Nagle tracą oni dostęp do swojego konta i zarazem do wykupionych gier. Czy mamy do czynienia problemami technicznymi, czy po prostu Sony skrupulatniej przygląda się użytkownikom PSN?

Sony banuje konta PSN

Komunikat jest w większości przypadków podobny, mówi o naruszeniu warunków umowy, która akceptujemy podczas zakładania konta:

To konto jest trwale zawieszone w PlayStation Network z powodu naruszenia Warunków świadczenia usług PlayStation Network i Umowy użytkownika.

Czasem podawana jest też dodatkowo przyczyna, choć bywa, że brzmi dość lakonicznie. Jeden z graczy dostał bana w wyniku fraudu. Może w tym przypadku chodzić o używanie kart doładowań z niesprawdzonego źródła lub nieakceptowanej formy płatności. Jednak użytkownik, który ma zablokowane konto z tego powodu twierdzi, że nic takiego nie nastąpiło.

Niektórzy informują, że ich „permanentny” ban zniknął po kilku godzinach samoczynnie (źródło – komentarze). Bez żadnej wiadomości od Sony, ani innych prób wytłumaczenia sytuacji. Być może więc jest to jakiś rodzaj problemów z techniczną stroną platformy, na przykład nadreaktywność botów moderacyjnych. Sony jak na razie nie wydało żadnego oficjalnego komunikatu. Zasięg zjawiska, jeśli takowe w ogóle istnieje, może być niewielki – firma mogła uznać, że lepiej się nie tłumaczyć.

Jeśli ktoś uważa, że został niesłusznie zbanowany, a blokada nie została zdjęta po paru godzinach, warto skontaktować się z pomocą techniczną. Niektórzy twierdzą, że zostali odblokowani po rozmowie z technikiem Sony. No i najważniejsze – musimy być pewni, że faktycznie nie naruszyliśmy warunków umowy.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej