futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 6 grudnia 2023, 12:20

Aktualizacja systemowa PlayStation 5 numer 23.02-08.40.00 już wylądowała

Sony przeprowadza rutynową aktualizację PlayStation 5, wprowadzając kluczowe poprawki bezpieczeństwa oraz ulepszenia w stabilności i obsłudze systemu.

Źródło fot. Kerde Severin | Unsplash
i

PlayStation 5 właśnie otrzymało nową aktualizację systemową, przenoszącą konsolę na wersję 23.02-08.40.00. Oto kluczowe szczegóły tej aktualizacji:

Szczegóły najnowszej wersji firmware

Aktualizacja ma rozmiar około 1,185 GB i skupia się przede wszystkim na poprawie zabezpieczeń systemowych. Standardowo wprowadza też ulepszenia w zakresie wydajności i stabilności oprogramowania systemowego. Poprawiono też komunikaty na niektórych ekranach.

Sony informuje nas o zmianach, które czekają na nas po pobraniu najnowszej wersji firmware na konsoli PlayStation 5:

  1. Wprowadziliśmy pewne poprawki bezpieczeństwa do oprogramowania systemowego.
  2. Poprawiliśmy wydajność i stabilność oprogramowania systemowego.
  3. Poprawiliśmy komunikaty i łatwość obsługi niektórych ekranów.

Trzeba przyznać, że Sony opisuje tę aktualizację jako lekko wykraczającą poza typowe dla nich opisy wprowadzonych zmian, które zazwyczaj ograniczają się do poprawy wydajności systemu. Niektóre serwisy, takie jak Gaming Deputy, podkreślają także wagę szybkiego zainstalowania tej aktualizacji, ponieważ wydaje się ona korygować potencjalnie istotną lukę w zabezpieczeniach. Niestety nie podają szczegółów.

Jeśli chodzi o nowe funkcje lub większe zmiany, ta aktualizacja wydaje się być bardziej rutynowym zabiegiem i nie zawiera żadnych znaczących zmian. Użytkownicy czekający na bardziej istotne aktualizacje lub nowe funkcje obejdą się smakiem.

Najnowsza aktualizacja PlayStation 5 numer 23.02-08.40.00 przynosi istotne ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa i stabilności, lecz bez większych nowości funkcjonalnych. Możliwe, że w przyszłości powrócą dynamiczne tła lub inne funkcje z konsol poprzedniej generacji.

Poza najnowszymi usprawnieniami konsol, czekamy również na komunikat Sony odnośnie gier, których najnowsze materiały będziemy mogli zobaczyć już podczas tegorocznej imprezy The Game Awards. Odbędzie się ona w nocy z czwartku na piątek 8 grudnia.

Krystian Łukasik

Krystian Łukasik

Zawodowo skupia się na pisaniu wiadomości ze świata elektroniki oraz tłumaczeń opisów i instrukcji produktów specjalistycznych. Pasja do nowoczesnych technologii komputerowych oraz gamingu pozwala mu być ciągle na bieżąco z ewoluującymi trendami w tych dziedzinach. Jego zamiłowanie do języka angielskiego stało się fundamentem decyzji o podjęciu i ukończeniu studiów z filologii angielskiej.

więcej