Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2024, 08:45

Gracze Helldivers 2 zachwycają się nowo odkrytym błędem i proszą twórców, by go nie usuwali [Aktualizacja: odpowiedź prezesa Arrowhead]

Społeczność Helldivers 2 odkryła nowy błąd, który okazał się być bardzo przydatny. Zastosowanie w locie emotki nie tylko ratuje życie, ale też zabawnie wygląda.

Źródło fot. Sony Interactive Entertainment
i

Aktualizacja (10 lipca, godz. 8:45)

Istnieje duża szansa, że prośby graczy zostaną wysłuchane. Wsparcie nadeszło z samej góry – od Shamsa Jorjaniego, prezesa Arrowhead Studios. W odpowiedzi na jeden z postów fanów Helldivers 2 w serwisie X, pokazujący wykorzystanie emotki do redukcji obrażeń wywołanych upadkiem z dużej wysokości, napisał on: „Proszę, proszę, czy możemy to zachować?”, i zaczepił przy tym oficjalny kanał studia.

Nieco później Jorjani dodał: „Jeśli będzie trzeba, dodamy poduszki, które wyskakują spod pach. Daj spokój! Mamy technologię – gdzie jest wola, tam znajdzie się sposób!”.

Oryginalna wiadomość (8 lipca, godz. 21:27)

Błędy w grach to normalna sprawa, spotykamy je niemal w każdej produkcji. Objawiają się w różnych formach, ale wszystkie łączy to, że zazwyczaj są niepożądane i psują odbiór danego tytułu. Inaczej jest jednak w przypadku buga odkrytego niedawno przez społeczność Helldivers 2. Ten z uwagi na swoją przydatność i komiczność spodobał się graczom do tego stopnia, że nie chcą oni, aby twórcy go usuwali.

Emotki na ratunek

Jeżeli graliście w Helldivers 2, to z pewnością wiele razy zdarzyło wam się umrzeć od upadku, czy to po spadnięciu ze skarpy, czy po wyrzuceniu w powietrze za sprawą siły pobliskiego wybuchu. Okazuje się jednak, że obrażenia te można łatwo zmniejszyć poprzez użycie w locie emotki. Przeprowadzone zostały nawet testy, pokazujące ile wynosi redukcja na różnych wysokościach. Wynika z nich, iż jest ona dość znacząca.

Fani zaczęli więc spekulować, co może być tego przyczyną i doszli do pewnego wniosku. Otóż gra została zaprojektowana w taki sposób, że przy normalnym upadku obrażenia zadawane są kilku kończynom, które akurat zderzyły się z ziemią. Te kumulują się, co najczęściej kończy się śmiercią postaci. Poprzez zastosowanie emotki jej model najprawdopodobniej otrzymuje natomiast obrażenia tylko w jedną część ciała.

Błąd zrobił sporą furorę wśród społeczności nie tylko za sprawą swojej przydatności, ale również przez to, jak zabawnie wygląda. Panicznie wymachująca kończynami postać po zastosowaniu emotki momentalnie sztywnieje, co, trzeba przyznać, może rozbawić. Nic więc dziwnego, że fani zaczęli nawet tworzyć memy.

Nie wiadomo, jak długo błąd będzie obecny w grze oraz jak zostanie potraktowany przez studio Arrowhead. Być może twórcy bezlitośnie się go pozbędą, a może postanowią go w jakiś sposób uwiecznić. To się dopiero okaże, ale do tego czasu upadki z wysokości będą nieco mniej straszne.

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej