Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2013, 10:09

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Golem Arcana – gra stołowa twórcy Shadowrun zapowiedziana

Jordan Weisman, autor uniwersum Shadowrun, zapowiedział Golem Arcana – grę stołową, wykorzystującą urządzenia mobilne. Projektem zajmie się część ekipy studia Harebrained Schemes, twórcy Shadowrun Returns.

Golem Arcana – nowe uniwersum twórcy Shadowrun - Golem Arcana – gra stołowa twórcy Shadowrun zapowiedziana - wiadomość - 2013-07-25
Golem Arcana – nowe uniwersum twórcy Shadowrun
Golem Arcana – tradycja spotyka nowoczesność
  1. Gra stołowa, wykorzystująca aplikację mobilną
  2. Składać się ma z interaktywnej planszy, figurek oraz rysika
  3. Należy do nowego uniwersum twórcy systemu RPG Shadowrun
  4. Projekt poszuka wsparcia finansowego na Kickstarterze

Ojciec uniwersum Shadowrun, Jordan Weisman, i jego studio Harebrained Schemes ogłaszają nowy projekt. Po ukończeniu Shadowrun Returns (mającego dziś swoją premierę) część ekipy zajmie się kreacją Golem Arcana – gry stołowej wspomaganej urządzeniami mobilnymi.

Zestaw będzie się składać z interaktywnej planszy, figurek golemów i specjalnego rysika. A gdzie księga zasad, zapytacie? Zamiast niej, grze towarzyszyć ma aplikacja na smartfony lub tablety, która zajmie się całą matematyką za graczy. Tradycję z nowoczesnością połączy wspomniany rysik – za jego pomocą zbierzemy informacje o otoczeniu i postaciach, a także przeprowadzimy starcia golemów (wszelkich obliczeń dokona za nas procesor). Wystarczy wskazać interesujący nas element – fragment planszy lub podstawy figurki – aby na ekranie pojawił się jego szczegółowy opis oraz szanse powodzenia ataku, jeśli aurat szukujemy się do walki. Przedstawiono to pokrótce na pierwszym filmie promującym Golem Arcana:

Podobnie jak w przypadku Shadowrun Returns, twórcy Golem Arcana będą potrzebowali wsparcia finansowego ze strony fanów. Zbiórka na Kickstarterze rozpocznie się w przyszłym miesiącu.

Golem Arcana to narodziny nowego uniwersum, w którym ścierają się ze sobą potężne golemy powołane do istnienia przez starożytną cywilizację. Czy ma ono szansę odniesć podobny sukces co Shadowrun? Ze względu na ogromną popularność tamtego systemu w czasach, gdy papierowe RPG-i przeżywały rozkwit, jest to raczej mało prawdopodobne. Nie ma jednak wątpliwości, że kolejny projekt utalentowanego twórcy gier wzbudzi niemałe zainteresowanie.

Jordan Weisman jest twórcą takich systemów RPG jak Shadowrun, czy BattleTech. Wraz ze swoim studiem FASA Interactive brał również udział przy produkcji gier ze znanej serii MechWarrior. Do ostatnich dokonań Weismana należy zrealizowanie Shadowrun Returns, tytułu opartego na jego flagowym uniwersum. Produkcja została ufundowana w zeszłym roku za pośrednictwem Kickstartera i stworzona w studiu Harebrained Schemes.