Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2013, 10:41

autor: Michał "Orlov" Orlikowski

Nvidia zapowiada graficzną rewolucję na urządzeniach mobilnych

Nvidia ogłosiła pracę nad nowym układem graficznym, mającym zrewolucjonizować granie na urządzeniach przenośnych.

Gry z fotorealistyczną grafiką w drodze na nasze komórki i tablety. - Nvidia zapowiada graficzną rewolucję na urządzeniach mobilnych - wiadomość - 2013-07-25
Gry z fotorealistyczną grafiką w drodze na nasze komórki i tablety

Firma Nvidia, znana przede wszystkim z marki kart graficznych GeForce, zapowiedziała właśnie Project Logan – chipset przeznaczony na urządzenia mobilne. Jego architektura została oparta o serię układów Kepler, które znaleźć możemy w najnowszych modelach PC-towej rodziny GeForce.

Według obietnic, Logan ma obsługiwać wszystkie najpopularniejsze standardy graficzne – między innymi Open GL 4.4 oraz DirectX 11. Oznacza to, że nasze tablety i telefony komórkowe już wkrótce będą mogły wyświetlać obrazy takie, jakie były w stanie wygenerować do tej pory jedynie konsole i komputery. Oferując moc obliczeniową większą niż układy znajdujące się obecnie w PlayStation 3, Logan ma zużywać jedynie 2W energii – trzykrotnie mniej niż architektura obecna w chociażby iPadzie.

Najnowsze dema technologiczne udostępnione przez Nvidię bazują na silniku Unreal Engine 4. Seria ta cieszy się niezwykłą popularnością wśród producentów gier – w oparciu o trzecią edycję UE stworzono setki cenionych tytułów. Demonstrację możliwości Logana zobaczyć możecie w filmach udostępnionych poniżej.

Project Logan znajduje się obecnie w fazie prototypowej. To nie pierwsza inicjatywa firmy na rynku urządzeń przenośnych. Jeszcze w tym miesiącu odbędzie się premiera Nvidia Shield – pierwszego handheldu amerykańskiego producenta.