Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 kwietnia 2021, 15:04

autor: Miłosz "Miłosz Piotrowski" Piotrowski

Godzilla vs. Kong - w kontynuacji może pojawić się zaskakujący potwór

Film Godzilla vs. Kong odniósł ogromny sukces. Internauci oszaleli na jego punkcie, co przełożyło się także na świetne wyniki finansowe. Nikogo nie powinno więc dziwić, że twórcy planują już kontynuację.

Po światowym sukcesie, jaki odniósł Godzilla vs. Kong, wyreżyserowany przez Adama Wingarda, pojawiło się wiele spekulacji na temat kolejnego filmu osadzonego w MonsterVerse. Studio odpowiedzialne za te produkcje - Legendary Pictures - rozpoczęło rozmowy z Adamem Wingardem w tej sprawie. Reżyser już wcześniej wypowiadał się o możliwej kontynuacji i wyrażał chęć jej zrealizowania, jednak dopiero teraz poznaliśmy więcej konkretów. Jeśli obie strony dojdą do porozumienia, Wingard będzie pierwszym reżyserem, który powróci za kamerę, by zrealizować kolejne dzieło z tego cyklu.

Obecnie nie jest pewne, o czym dokładnie będzie opowiadał sequel, jednak jednym z wymienianych projektów, które są brane pod uwagę, jest Syn Konga. Potwór ten pojawił się już w historii kinematografii w 1933 roku, kiedy to powstał film pod tytułem The Son of Kong, będący sequelem oryginalnego King Konga z tego samego roku. Być może Legendary zdecyduje się wykorzystać to monstrum w swoim uniwersum.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, czy i kiedy Wingardowi uda się zrealizować sequel Godzilla vs. Kong, ponieważ ma on bardzo napięty grafik. Obecnie jest już zaangażowany w Thundercats oraz sequel Bez twarzy z 1997 roku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w planach jest więcej niż jeden film osadzony w uniwersum King Konga, możliwe więc, że nowy projekt Wingarda nie będzie następny w kolejce do realizacji.

Godzilla vs. Kong było jednym z największych filmowych zaskoczeń w ostatnim czasie. Legendary Pictures miało wiele obaw związanych z tą produkcją, ponieważ film Godzilla II: Król Potworów nie zanotował dobrych wyników. Jednak starcie dwóch ogromnych potworów z 2021 roku zebrało w kinach ponad 400 mln dolarów i tym samym przyniosło producentom znaczny zysk, a to wszystko pomimo trwającej pandemii. Obraz ten stał się również hitem w serwisach streamingowych i uzyskał najlepszy wynik oglądalności w historii HBO Max. W najbliższym czasie prawdopodobnie poznamy nieco więcej szczegółów na temat sequela i być może dowiemy się, czy Adam Wingard stanie za kamerą podczas jego realizacji.

Godzilla vs. Kong - gdzie obejrzeć? Oto co wiadomo na temat dostępności w Polsce

Strona internetowa filmu Godzilla vs. Kong