Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 marca 2021, 14:42

autor: Karol Laska

Godzilla vs. Kong - gdzie obejrzeć? Oto co wiadomo na temat dostępności w Polsce

Sprawdzamy, gdzie i kiedy spodziewać się polskiej premiery Godzilla vs. Kong. Aktualnie bardzo ciężko o dostępność produkcji w naszym kraju ze względu na lockdown i zamknięte kina.

PREMIERA GODZILLA VS. KONG W POLSCE:
  1. po ponownym otwarciu lokalnych multipleksów – termin nieznany
  2. w serwisie HBO GO z kilkumiesięcznym opóźnieniem;
  3. w serwisie HBO Max od 31 marca.

Film Godzilla vs. Kong można oglądać w kinach od 26 marca w 28 krajach na całym świecie, ale wśród państw tych – między innymi ze względu na lockdown i zamknięte multipleksy – nie znajdziemy Polski. Czy istnieje więcej sposobów na legalne obejrzenie owej produkcji? A jeśli nie, to kiedy możemy liczyć na lokalną premierę? To postaramy się dość jasno przeanalizować.

Najnowsze dzieło z uniwersum MonsterVerse zadebiutuje w Ameryce jutro, 31 marca. Wtedy też trafi na platformę HBO Max, ale ta nie jest jeszcze dostępna na terenie naszego kraju. Nie ma też co liczyć na to, że dzieło trafi w tym samym czasie na HBO GO, tak jak miało to miejsce w przypadku Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera.

Powinniśmy raczej spodziewać się opóźnienia podobnego do tego, którego byliśmy świadkami przy okazji Wonder Woman 1984. Film Patty Jenkins pojawił się w HBO Max 25 grudnia 2020 roku, a w HBO GO będzie dostępny dopiero za kilka dni, to jest 1 kwietnia. I nie jest to, niestety, primaaprilisowy żart – ta obsuwa jest aż tak znaczna. Mówimy tu więc o co najmniej kilku miesiącach oczekiwania.

Godzilla vs. Kong nie trafi na pewno na żadną inną platformę streamingową, nienależącą do HBO – giganci pokroju Netfliksa oraz Amazon Prime Video nie mają więc raczej większych szans na przechwycenie tytułu. Ma to bezpośredni związek z umową zawartą pomiędzy Warner Bros. a HBO, w której to ustalono, że większość największych hitów WB będzie miało swoją równoczesną premierę w kinach oraz w serwisie HBO Max.

Podsumowując więc wszystko, co wiemy. Na premierę Godzilla vs. Kong musimy poczekać albo do ponownego otwarcia multipleksów (nie będziemy wyrokować, kiedy to się stanie), albo na cyfrową premierę w HBO GO, do której może dojść z kilkumiesięcznym opóźnieniem.

  1. Godzilla vs Kong rządzi w kinach i zarabia miliony
  2. Strona internetowa filmu Godzilla vs. Kong