Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 lipca 2022, 13:23

Diuna 2 z nieznacznym opóźnieniem; znamy datę premiery Godzilli vs. Kong 2

Fani Diuny będą musieli poczekać odrobinę dłużej na premierę drugiej części. Data premiery wyczekiwanego sequela hitu science-fiction została przełożona. Dowiedzieliśmy się również, kiedy dojdzie do kolejnego starcia Godzilli i Konga.

Źródło fot.: HBO Max

Diuna 2 pojawi się na ekranach kin niespełna miesiąc później niż pierwotnie zakładano. Jak podaje serwis Variety, nowa data premiery sequela zeszłorocznego hitu ustalona została na 17 listopada 2023 roku.

Początkowo film ten miał zadebiutować 20 października 2023 roku, więc opóźnienie nie jest aż tak odczuwalne. Z informacji Variety wynika, że produkcja filmu rozpocznie się niedługo, bowiem jesienią bieżącego roku. Aktualnie trwa faza preprodukcji, nad którą pieczę trzyma reżyser widowiska, Denis Villeneuve.

Nowa data premiery Diuny 2 nie jest przypadkowa. Tydzień później w Stanach Zjednoczonych rozpocznie się Święto Dziękczynienia, więc twórcy liczą, że Amerykanie tłumnie ruszą do sal kinowych. Będzie to jedna z nielicznych większych premier w tamtym okresie. Największym konkurentem drugiej części Diuny będzie niezaprzeczalnie film Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży, który zadebiutuje tego samego dnia.

Pierwszą część Diuny obejrzysz na HBO Max

Na razie nie wiadomo nic odnośnie fabuły Diuny 2. Można się jednak spodziewać, że twórcy będą kontynuować wątki przedstawione w pierwszej części filmu. W sequelu na pewno po raz kolejny zagrają Timothée Chalamet, Zendaya oraz Rebecca Ferguson. Do obsady dołączyli między innymi Florence Pugh oraz Austin Butler.

Przy okazji dowiedzieliśmy, kiedy na ekranach kin pojawi się film Godzilla vs. Kong II. Kolejny film należący do MonsterVerse zadebiutuje na ekranach kin dopiero 15 marca 2024 roku. Za kontynuację pojedynku popularnych potworów odpowiadać będzie Adam Wingard.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.