Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 marca 2022, 15:10

autor: Ignacy Kruk

Scenariusz Diuny 2 gotowy; Denis Villeneuve o presji przy tworzeniu kontynuacji

Reżyser Diuny zdradził, że scenariusz do jej kontynuacji został ukończony, a zespół jest obecnie w fazie przygotowań do pełnej produkcji. Villeneuve przyznał również, że presja w przypadku prac nad sequelem jest większa niż przy części pierwszej.

Biorąc pod uwagę doskonałe przyjęcie zeszłorocznej Diuny, nic dziwnego, że prace nad jej kontynuacją ruszyły tak szybko, jak tylko było to możliwe. Co więcej, jak zdradził ostatnio Denis Villeneuve (via Collider), scenariusz kontynuacji jest praktycznie gotowy, a reszta zespołu przygotowuje się by ruszyć z dalszą produkcją filmu.

Scenariusz jest w większości gotowy, ale jak to zwykle bywa, jest to praca w toku i będzie taka aż do finalnego montażu. Powiedziałbym, że skrypt jest solidny, mam go już w swoich rękach, teraz jesteśmy w fazie przygotowań [do dalszej produkcji – dop. red.].

Tempo prac nad kontynuacją jest imponujące, co najpewniej wynika z sukcesu pierwszego filmu. Nie oznacza, to jednak, że presja spoczywająca na twórcach jest mniejsza. Wręcz przeciwnie, Villeneuve stwierdził, że potrzeba domknięcia historii opowiedzianej w pierwszej książce Franka Herberta powoduje więcej stresu niż w przypadku części pierwszej.

Z pierwszą częścią chodziło nam o to, by wejść w ten świat i by film został zaakceptowany. Teraz musimy domknąć fabułę z pierwszej książki, więc niektóre elementy z pierwszego filmu będę musiał zignorować. Myślę, że w pewnym sensie presja, która na nas ciąży jest większa tym razem.

Jeśli zaś chodzi o aspekty wizualne, reżyser potwierdził, że część druga również wykorzysta IMAX-a, co w teorii powinno zapewnić nam jeszcze lepsze wrażenia podczas seansu.

Greig Fraser [autor zdjęć – dop. red.] i ja uwielbiamy ten format, w sequelu zdecydowanie pojawi się materiał z wykorzystaniem IMAX-a, może nawet będzie go więcej niż ostatnim razem.

Jeżeli jeszcze nie widzieliście Diuny Villeneuve’a, jest ona obecnie dostępna na HBO Max, zaś premiera kontynuacji zaplanowana jest na październik 2023 roku.

HBO Max kupisz tutaj

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.