Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 marca 2022, 12:03

Może powstać Diuna 3; Denis Villeneuve o przyszłości serii

Wielu fanów zadaje sobie pytanie, czy trzecia część Diuny powstanie. Denis Villeneuve ostatnio odniósł się do tej kwestii.

Film Diuna w reżyserii Denisa Villeneuve okazał się jednym z największych kinowych wydarzeń zeszłego roku. Za ekranizację tej kultowej powieści science fiction zabrał się już w 1984 roku David Lynch, jednak to film z 2021 roku zarobił 400 milionów dolarów na całym świecie i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród krytyków oraz fanów.

Kasowy sukces tej produkcji dał zielone światło na kontynuację, której scenariusz jest już gotowy. W związku z tym Denis Villeneuve uchylił rąbka swoich planów na temat przyszłości tej fantastycznej serii.

W wywiadzie dla serwisu Collider reżyser zdradził, że istnieje możliwość nakręcenia przez niego kontynuacji historii Paula Atrydy, jednak aktualnie jest on skupiony w stu procentach na realizacji drugiej części Diuny.

Teraz mógłbym wyobrazić sobie trzeci film i nakręcić adaptację Mesjasza Diuny, która dopełni historię Paula Atrydy, co moim zdaniem miałoby sens. Te filmy to potwory, a ja mogę robić tylko jeden na raz. Jeśli przeżyję Diunę: Część drugą, to mogę zrobić Mesjasza.

Wygląda zatem na to, że perspektywa adaptacji kolejnego rozdziału tej epickiej sagi nie jest wykluczona. Co więcej, w niedawnej rozmowie z serwisem The Playlist scenarzysta Diuny, Jon Spaihts, wspomniał, że Denis Villeneuve poważnie rozmawiał z nim o adaptacji Mesjasza jako zakończenie trylogii.

Diunę obejrzysz na HBO Max

Miejmy zatem nadzieję, że trzecia część Diuny dojdzie do skutku. Na razie jednak pozostaje nam czekać na premierę drugiej części, która ma pojawić się w październiku 2023 roku.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.