Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 czerwca 2014, 09:45

autor: Adrian Werner

Godfire: Rise of Prometheus – brutalna polska produkcja zadebiutowała na App Store

Do sprzedaży na App Store trafiła mroczna gra akcji Godfire: Rise of Prometheus autorstwa polskiego studia Vivid Games. W późniejszym terminie ukaże się także wersja na Androida.

Nadszedł wreszcie dzień, na który czekaliśmy od prawie roku. Do sprzedaży na urządzeniach z systemem iOS trafiła gra akcji Godfire: Rise of Prometheus, będącą najnowszą produkcją polskiego studia Vivid Games. Tytuł dostępny jest w cenie 5,99 euro, czyli w przeliczeniu około 24 złote. W planach jest także wersja na Androida, która ukaże się w późniejszym terminie.

 Godfire: Rise of Prometheus na App Store

Fabuła Godfire pełnymi garściami czerpie z mitologii greckiej. Gra pozwala na wcielenie się w tytana Prometeusza, który kradnie z Olimpu iskrę tytułowego ognia bożego. Zostaje jednak przyłapany na gorącym uczynku i strącony na Ziemię, a podczas powstałego w wyniki tego chaosu iskra ulega zgubieniu. Bohater będzie musiał ją odnaleźć i przekazać ludzkości, co nie będzie łatwe, gdyż jego tropem ruszą wierni słudzy bogów.

Jeśli chodzi o mechanizmy rozgrywki, to Godfire: Rise of Prometheus można w uproszczeniu opisać jako mobilną wersję konsolowej serii God of War. Podczas zabawy zajmujemy się więc głównie siekaniem hord przeciwników ma kawałki. System walki pozwala na swobodną eksplorację map, potyczki z dużymi grupami nieprzyjaciół i wyprowadzanie sporego zestawu różnych ataków. Poza standardowymi starciami co pewien czas musimy także zmierzyć się z potężnymi bossami, a dodatkowym urozmaiceniem są okazjonalne zagadki logiczne.

Gdy już ukończymy kampanię zabawę wydłuży nam tryb survivalowy, gdzie stoczymy bitwy z niekończącymi się falami wrogów, a następnie porównany nasz wynik z osiągnięciami reszty społeczności dzięki sieciowym rankingom. Ponadto autorzy obiecują regularne aktualizacje, wprowadzające nowe areny, misje oraz typy uzbrojenia.

Dużą zaletą Godfire: Rise of Prometheus jest jakość wykonania. To zdecydowanie jedna z najładniejszych produkcji dostępnych na urządzenia z iOS. Sporą wadą jest natomiast brak polskiej wersji językowej.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.