Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2022, 05:30

God of War: Ragnarok czy Elden Ring? Znamy Grę Roku

Wiemy już, który tytuł zasłużył na miano gry roku – Elden Ring czy God of War: Ragnarok. Zwycięzca mógł być tylko jeden.

Źródło fot. Sony / Bandai Namco Entertainment.
i

Najlepsza gra 2022 roku została wybrana. Gala The Game Awards przyniosła odpowiedź na pytanie, który tytuł powinien wygrać w tej kategorii. GRYOnline.pl – tak jak inne serwisy należące Grupy Webedia – znalazło się w panelu przyznającym nagrody. Nominacji było sześć, ale kandydaci do zwycięstwa w zasadzie tylko dwaj – Elden Ring i God of War: Ragnarok. Najbardziej prestiżowe branżowe wyróżnienie przypadło soulslike’owi studia FromSoftware.

Wybór najlepszej produkcji 2022 roku uświetnił występ orkiestry, która zagrała motywy muzyczne ze wszystkich nominowanych gier (patrz: wideo poniżej).

Statuetkę odebrał nie kto inny jak reżyser Elden Ring, Hidetaka Miyazaki. Japończyk przyznał, że jest to dla niego wielki zaszczyt – w końcu, mimo wielu nominacji w poprzednich latach, dopiero po raz drugi mamy do czynienia z sytuacją, gdy dzieło FromSoftware zwyciężyło w głosowaniu na tę najważniejszą branżową nagrodę. W 2019 roku zgarnęłoSekiro: Shadows Die Twice.

Co więcej, Miyazaki zapewnił, iż zespół deweloperski ma jeszcze pewne plany względem Elden Ring. Przypomnijmy, że wczoraj – dość niespodziewanie – ukazało się darmowe DLC, które wprowadziło dedykowane trybowi PvP Kolosea. Kto wie, być może w najbliższych miesiącach czeka nas także zapowiedź płatnego fabularnego dodatku. Jestem przekonany, że fani przyjęliby go z otwartymi ramionami.

Elden Ring otrzymał dziś dużo więcej nagród. Jedną z nich była statuetka przyznana za najlepszą reżyserię. Poniżej możecie obejrzeć, jak Hidetaka Miyazaki ją odbierał.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej