Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2022, 17:20

Darmowe Koloseum już jest w Elden Ring wraz z patchem 1.08

Patch 1.08 do Elden Ring jest już dostępny – a wraz z nim darmowe DLC Koloseum, na które czekali gracze. Oferuje ono trzy areny, rządzące się unikalnymi zasadami.

Źródło fot. Bandai Namco Entertainment / YouTube.
i

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią studio FromSoftware wypuściło dziś patch 1.08 do Elden Ring. Poza garścią poprawek aktualizacja przyniosła darmowe DLC Koloseum. Wprowadza ono arenę do starć PvP, na którą dociekliwi gracze natrafili krótko po premierze tytułu.

Napisałem „Koloseum”, choć powinienem napisać „Kolosea”. Areny są bowiem trzy i każda z nich oferuje nieco inne atrakcje.

  • Na arenie w Pogrobnie gracze zmierzą się w dwóch rodzajach starć. Do ograniczonych czasowo walk zespołowych (ang. United combats) staną dwie drużyny. W przypadku śmierci każdy z jej członków będzie mógł się odrodzić. Zapewni to jednak punkty drugiemu zespołowi. Wygra zaś ten, który po upływie limitu czasu będzie miał ich najwięcej. Drugi tryb sprowadza się do tego samego, tyle że każdy gracz walczy sam.
  • Arena w Leyndell zaoferuje pojedynki jeden na jednego. Dwoje graczy zmierzy się w walce na śmierć i życie. Jeden zwycięży, drugi zginie. Bez odradzania się, bez możliwości korzystania z duchowych prochów.
  • Tych ostatnich będzie dało się używać jedynie na arenie w Caelid, na której dostępne będą wszystkie trzy opisane wyżej tryby.

Zapowiada się więc niezła zabawa, będąca jednocześnie znakomitą okazją do podszlifowania własnych umiejętności bojowych. Zapewne właśnie z myślą o DLC Koloseum studio FromSoftware rozgraniczyło w poprzedniej łatce skalowanie się obrażeń – nieco inaczej są one obliczane w trybach jednoosobowym i kooperacji niż w rozgrywce PvP.

Dzisiejszy patch 1.08 wprowadził kilka dodatkowych zmian w balansie. Z pełną ich listą możecie się zapoznać na tej stronie. Aktualizacja jest dostępna na PC, PS4, PS5, XOne i XSX/S.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej