Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 grudnia 2022, 17:27

Avatar 2 jest fenomenalny? Według pierwszych opinii jest lepszy od pierwszej części

W sieci pojawiły się pierwsze opinie dotyczące Avatara: Istoty wody. W nowym filmie James Cameron podobno przerósł samego siebie, a film zachwyca oprawą wizualną oraz przedstawionymi postaciami.

Źródło fot. Avatar: Istota wody; reż. James Cameron; Walt Disney Studios Motion Pictures; 2022
i

Jeśli ktoś obstawiał, że po pokazach przedpremierowych recenzenci będą zachwyceni filmem, to trafił idealnie. Avatar: Istota wody trafi do kin już 16 grudnia, ale część ludzi ze świata mediów otrzymała możliwość zobaczenia filmu już teraz. Oczywiście opinie są bardzo pozytywne i chyba każdy aspekt produkcji zachwycił widzów.

Szczególnie zachwalano oprawę wizualną, która robiła wrażenie jeszcze w pierwszym Avatarze. Oprócz tego komplementy otrzymał sam James Cameron, a także obsada aktorska. Jeśli wierzyć opiniom, to na koniec roku szykuje się prawdziwy hit.

Oszałamiający sukces. Avatar: Istota wody zapiera dech w piersiach majestatycznymi widokami oraz emocjami w naprawdę epickiej skali. Mistrz u szczytu swoich możliwości – Guillermo del Toro.

Avatar: Istota wody jest jak przypomnienie sobie, że można marzyć, oddychać, płakać. Ponownie uwierzyć w nadzieję. Co zostało zgubione, jest odnalezione – Alex B.

Avatar: Istota wody jest niekończącym się spektaklem wizualnym. Od pierwszego Avatara posiada lepszą, bardziej rozbudowaną historię z solidnym ładunkiem emocjonalnym, ale postacie mogłyby bardziej się rozwijać na przestrzeni filmu. Istota wody jest zdecydowanie długa, opierająca się na niesamowitych wizualiach i technikach sprawdzających się w 3D – Brandon Davis.

Obejrzałem nowego Avatara dwa razy i jestem przytłoczony technicznym mistrzostwem oraz niespodziewaną personalną, emocjonalną skalą produkcji. Tak, świat został rozbudowany i zapowiedziano kolejne części, ale to postacie są najważniejsze. Cameron jest w szczytowej formie, szczególnie w ostatnim akcie. Dobrze mieć go z powrotem – Drew Taylor.

Pojawiły się również opinie zachwalające produkcję, ale równocześnie zwracające uwagę na pewne problemy nadchodzącego filmu:

Kompletny brak zaskoczenia. Od strony wizualnej Avatar: Istota wody prezentuje mistrzowski poziom ze sporym wykorzystaniem 3D i zapierającymi dech w piersiach widokami. Cierpi jednak z powodu słabej historii i zbyt dużej ilości postaci. W jakiś sposób jednak James Cameron daje radę wszystko zebrać w pełnym emocji i z porywającą akcją finale – Ian Sandwell.

Avatar: Istota wody – polubiłem, ale nie pokochałem. Dobrą wiadomością jest przywrócenie wysokiego poziomu 3D i akcja też jest całkiem niezła (zwłaszcza ostatni rozdział filmu). Sporo historii jednak sprawia wrażenie, jakby musiały nagle się zatrzymać, a potem znowu rozpocząć w innym momencie. Oprócz tego moim zdaniem decyzja o wykorzystaniu wysokiego klatkażu była na zasadzie „chybił trafił” – Amon Warmann.

Jak widać, podobnie do Avatara z 2009 roku, możemy liczyć na wysokiej jakości oprawę wizualną, ale i historię, której poziom został poświęcony na rzecz wspomnianych widoków. Przypominamy, że Avatar: Istota wody jest wyświetlany w 3D, ale są także dostępne bilety na seanse 2D.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej