filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 grudnia 2022, 17:27

Avatar 2 jest fenomenalny? Według pierwszych opinii jest lepszy od pierwszej części

W sieci pojawiły się pierwsze opinie dotyczące Avatara: Istoty wody. W nowym filmie James Cameron podobno przerósł samego siebie, a film zachwyca oprawą wizualną oraz przedstawionymi postaciami.

Źródło fot. Avatar: Istota wody; reż. James Cameron; Walt Disney Studios Motion Pictures; 2022
i

Jeśli ktoś obstawiał, że po pokazach przedpremierowych recenzenci będą zachwyceni filmem, to trafił idealnie. Avatar: Istota wody trafi do kin już 16 grudnia, ale część ludzi ze świata mediów otrzymała możliwość zobaczenia filmu już teraz. Oczywiście opinie są bardzo pozytywne i chyba każdy aspekt produkcji zachwycił widzów.

Szczególnie zachwalano oprawę wizualną, która robiła wrażenie jeszcze w pierwszym Avatarze. Oprócz tego komplementy otrzymał sam James Cameron, a także obsada aktorska. Jeśli wierzyć opiniom, to na koniec roku szykuje się prawdziwy hit.

Oszałamiający sukces. Avatar: Istota wody zapiera dech w piersiach majestatycznymi widokami oraz emocjami w naprawdę epickiej skali. Mistrz u szczytu swoich możliwości – Guillermo del Toro.

Avatar: Istota wody jest jak przypomnienie sobie, że można marzyć, oddychać, płakać. Ponownie uwierzyć w nadzieję. Co zostało zgubione, jest odnalezione – Alex B.

Avatar: Istota wody jest niekończącym się spektaklem wizualnym. Od pierwszego Avatara posiada lepszą, bardziej rozbudowaną historię z solidnym ładunkiem emocjonalnym, ale postacie mogłyby bardziej się rozwijać na przestrzeni filmu. Istota wody jest zdecydowanie długa, opierająca się na niesamowitych wizualiach i technikach sprawdzających się w 3D – Brandon Davis.

Obejrzałem nowego Avatara dwa razy i jestem przytłoczony technicznym mistrzostwem oraz niespodziewaną personalną, emocjonalną skalą produkcji. Tak, świat został rozbudowany i zapowiedziano kolejne części, ale to postacie są najważniejsze. Cameron jest w szczytowej formie, szczególnie w ostatnim akcie. Dobrze mieć go z powrotem – Drew Taylor.

Pojawiły się również opinie zachwalające produkcję, ale równocześnie zwracające uwagę na pewne problemy nadchodzącego filmu:

Kompletny brak zaskoczenia. Od strony wizualnej Avatar: Istota wody prezentuje mistrzowski poziom ze sporym wykorzystaniem 3D i zapierającymi dech w piersiach widokami. Cierpi jednak z powodu słabej historii i zbyt dużej ilości postaci. W jakiś sposób jednak James Cameron daje radę wszystko zebrać w pełnym emocji i z porywającą akcją finale – Ian Sandwell.

Avatar: Istota wody – polubiłem, ale nie pokochałem. Dobrą wiadomością jest przywrócenie wysokiego poziomu 3D i akcja też jest całkiem niezła (zwłaszcza ostatni rozdział filmu). Sporo historii jednak sprawia wrażenie, jakby musiały nagle się zatrzymać, a potem znowu rozpocząć w innym momencie. Oprócz tego moim zdaniem decyzja o wykorzystaniu wysokiego klatkażu była na zasadzie „chybił trafił” – Amon Warmann.

Jak widać, podobnie do Avatara z 2009 roku, możemy liczyć na wysokiej jakości oprawę wizualną, ale i historię, której poziom został poświęcony na rzecz wspomnianych widoków. Przypominamy, że Avatar: Istota wody jest wyświetlany w 3D, ale są także dostępne bilety na seanse 2D.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

więcej