Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2019, 17:00

autor: Entelarmer

God of War ma już rok. Twórcy dziękują fanom prezentami

Studio Sony Santa Monica świętuje pierwszą rocznicę wydania God of War. Z tej okazji zespół podziękował fanom na całym świecie, a także udostępnił drobny upominek dla wszystkich posiadaczy konsoli PlayStation 4.

Rok temu wyruszyliśmy w niezapomnianą podróż do świata nordyckich bogów. - God of War ma już rok. Twórcy dziękują fanom prezentami - wiadomość - 2019-04-15
Rok temu wyruszyliśmy w niezapomnianą podróż do świata nordyckich bogów.

Minął już prawie rok od premiery nowej odsłony serii God of War, o czym postanowili przypomnieć twórcy gry. Sony Santa Monica przygotowało materiał, w którym zespół dziękuje graczom za wsparcie, okazywane m.in. fanowską twórczością. Część z tych dzieł zaprezentowano na filmiku zamieszczonym na YouTube, który możecie obejrzeć poniżej.

Osobne podziękowania przekazała też szefowa studia, Shannon Studstill, na oficjalnym blogu PlayStation. Zwróciła uwagę, jak śmiały był to projekt, modyfikujący kultową markę pod niemal każdym względem. Już samo przeniesienie akcji z antycznej Grecji na mroźną północ było intrygujące, ale to nic w porównaniu ze zmianami wprowadzonymi w rozgrywce, nie mówiąc nawet o atmosferze gry i osobie głównego bohatera. Kiedy reżyser Cory Barlog zaproponował, by ogarniętego furią Kratosa przemienić w chłodnego, lecz troskliwego ojca, Stundhill wraz z resztą zespołu była zachwycona, lecz także świadoma podjętego ryzyka:

Kiedy Cory Barlog po raz pierwszy przedstawił nam swoją nową wizję ojca i syna udających się w niezwykłą podróż, by uhonorować zmarłą żonę i matkę… ale też w której syn przypomina ojcu, jak być człowiekiem, a ojciec (Kratos) uczy syna bycia rozważnym bogiem, widzieliśmy, że mamy coś specjalnego dla naszych fanów. Niemniej, zmiana jest trudna. Przeobrażenie długoletniej serii budzi niezmierne wątpliwości, to ryzyko dla całego studia i ogromny skok wiary. Dziękujemy całemu naszemu globalnemu zespołowi, członkom Sony PlayStation oraz Wam, milionom fanów God of War, którzy skoczyli razem z nami, ruszając w podróż w nieznane.

Podziękowania nie ograniczyły się do słów. Twórcy udostępnili też dynamiczny motyw menu PlayStation 4 z Kratosem oraz Atreusem na Jeziorze Dziewięciu. Prezent mogą pobrać wszyscy posiadacze konsoli Sony, nawet jeśli nie mają God of War w swojej kolekcji. To samo będzie dotyczyć specjalnego obrazka profilowego, który użytkownicy dostaną w najbliższą środę. Nie liczcie jednak na wiele więcej. Cory Barlog raz jeszcze podkreślił na Twitterze, że nie doczekamy się żadnych DLC.

Nieczęsto się zdarza, by twórcy świętowali pierwszą rocznicę gry single player. Jednak w tym przypadku można uznać to za uzasadnione. God of War nie tylko znacząco odmienił oblicze uznanej serii, ale też okazał się jedną z najlepszych produkcji zeszłego roku. Nową przygodę Kratosa docenili krytycy, przyznając jej wysokie noty (w naszym serwisie wystawiliśmy ocenę 9,5/10). Tytuł docenili także gracze, o czym świadczyła świetna sprzedaż. Co prawda, pod względem komercyjnym God of War nie udało się dorównać Red Dead Redemption II czy nawet Super Smash Bros. Ultimate, niemniej to wciąż ogromny sukces dla produkcji na jedną platformę, do tego pozbawionej jakiejkolwiek formy trybu wieloosobowego. Ukoronowaniem triumfu Sony Santa Monica były liczne wyróżnienia przyznane na prestiżowych galach, w tym tytuły gry roku na The Game Awards 2018, D.I.C.E. Awards oraz BAFTA 2019. Nam pozostaje jedynie pogratulować deweloperowi zasłużonego sukcesu i czekać na kontynuację historii Kratosa w krainie nordyckich bogów.