Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2016, 10:01

autor: Góral

God of War 4 - Kratos z brodą, mitologia nordycka i inne pogłoski o nowej odsłonie serii

Pojawiły się niepotwierdzone informacje związane z grą God of War 4. Ze szkiców koncepcyjnych produkcji, które wyciekły do Internetu, wynika, że Kratos zapuści brodę oraz porzuci Ostrza Chaosu i mitologię grecką.

God of War 4 porzuci grecką mitologię na rzecz nordyckiej / Źródło: NerdLeaks / NeoGAF. - God of War 4 - Kratos z brodą, mitologia nordycka i inne pogłoski o nowej odsłonie serii - wiadomość - 2016-04-05
God of War 4 porzuci grecką mitologię na rzecz nordyckiej / Źródło: NerdLeaks / NeoGAF.

Od dłuższego czasu wiemy, że studio Sony Santa Monica pracuje nad kolejną odsłoną serii God of War. Jednak do dziś nie zapowiedziano produkcji oficjalnie i nie wiemy o niej absolutnie nic. Niewykluczone jednak, że właśnie poznaliśmy kilka szczegółów, o ile najnowsze plotki są prawdziwe. Do sieci wyciekły bowiem szkice koncepcyjne God of War 4, z których wynika, że seria porzuci mitologię grecką i przeskoczy na nordycką. Głównym bohaterem dalej będzie Kratos, przy czym bóg wojny zapuści brodę, a zamiast Ostrzami Chaosu władać ma toporkiem. Podczas rozgrywki trafimy do Alfheim – zamieszkiwanej przez elfy krainy położonej między piekłem a niebem. Ponadto zawitamy także do Land Of The Fairies (Kraina Wróżek) czy też domu Light Elves (Elfy Światła), a poza tym jest też mowa o „jednym albo kilku więzieniach”.

Ważnym aspektem w nowej odsłonie ma być także środowisko, z którym Kratos będzie wchodził w rozmaite interakcje. Toporka użyjemy m.in. do przecinania lian, dzięki którym przedostaniemy się w nowe miejsca.

Kratos zapuścił modną brodę / Źródło: NerdLeaks / NeoGAF.
Kratos zapuścił modną brodę / Źródło: NerdLeaks / NeoGAF.

I to by było na tyle. Ile w tym prawdy, nie wiadomo. Poza tym szkice, nawet jeżeli nie są fałszywe, mogą pochodzić z bardzo wczesnego etapu prac, a jak dobrze wiemy, deweloperzy nierzadko porzucają albo diametralnie zmieniają pierwsze pomysły, więc radzimy traktować dzisiejsze doniesienia z przymrużeniem oka.

God of War 4 - Kratos z brodą, mitologia nordycka i inne pogłoski o nowej odsłonie serii - ilustracja #4

Seria God of War to jedna z najważniejszych marek w portfolio firmy Sony. Pierwsza odsłona zadebiutowała w 2005 roku na konsoli PlayStation 2, a w późniejszym czasie doczekaliśmy się kilku kolejnych części na PS2, PSP i PS3.

Cykl opowiada o przygodach Kratosa – wojownika ze Sparty, który zamierza zabić boga wojny Aresa, gdyż przez niego zginęła rodzina herosa. W późniejszym czasie intryga zatacza większe kręgi i bohater wypowiada wojnę innym greckim bogom.

God of War zasłynęło wciągającym, dynamicznym i widowiskowym gameplayem, świetną oprawą graficzną, wyciskającą mnóstwo mocy z urządzeń, na których pojawiał się Kratos oraz brutalnością. Wszystko to zaowocowało wielką popularnością serii, która rozeszła się w ponad 21 milionach egzemplarzy, przy czym są to dane z 2012 roku. Od tamtej pory Sony nie chwaliło się kolejnymi wynikami.