Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2014, 11:00

autor: Luc

God of War zmierza na PlayStation 4 – twórcy potwierdzają prace nad nową odsłoną

Po kilku tygodniach plotek i domysłów, gracze doczekali się w końcu oficjalnego potwierdzenia – kolejna odsłona serii God of War znajduje się już w produkcji, choć pierwsze szczegóły poznamy nie wcześniej niż w 2015 roku.

Kolejna odsłona serii God of War już się tworzy, ale wciąż nie wiadomo czego się spodziewać. - God of War zmierza na PlayStation 4 – twórcy potwierdzają prace nad nową odsłoną - wiadomość - 2014-12-07
Kolejna odsłona serii God of War już się tworzy, ale wciąż nie wiadomo czego się spodziewać.

Podczas trwającego właśnie PlayStation Experience zaprezentowano już kilka niezwykle interesujących tytułów, pokazano mnóstwo świeżych trailerów i fragmentów rozgrywek oraz ujawniono kilka niespodzianek. Jedną z nich bez wątpienia było oficjalne potwierdzenie przez Cory Barloga – dyrektora kreatywnego studia Santa Monica - prac nad nową odsłoną God of War. Plotki o powstawaniu kolejnej części tej niezwykle popularnej i efektownej serii krążyły po Sieci już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz twórcy zdecydowali się uchylić rąbka tajemnicy.

Grę ujawniono nieomal przez przypadek podczas panelu dyskusyjnego poświęconego historii poprzednich odsłon. Po kilkunastu pytaniach z widowni o domniemaną kontynuację, Cory Barlog przyznał w końcu, iż prace nad nowym tytułem już trwają. Szczegółów odnośnie samej fabuły niestety nie poznaliśmy, ale zdradzono, że z całą pewnością nie będzie to prequel. Nowe God of War być może zyska za to nowego protagonistę, choć ponowne wcielenie się w Kratosa wcale nie jest wykluczone.

Jak dowiedzieli się dziennikarze IGN, kolejnych, konkretniejszych już informacji możemy spodziewać się najwcześniej „za rok lub dwa”.

Seria God of War zadebiutowała na rynku w roku 2005. Przeznaczona od samego początku tylko i wyłącznie na platformy PlayStation, szybko zyskała ogromną popularność i sprzedała się łącznie w kilkunastu milionach egzemplarzy. Nastawiona od początku na krwawą akcję i efektowny model walki z potężnymi bogami stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli gatunku slasherów, a jej główny bohater – Kratos – to jedna z ikon branży gier wideo.