Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2019, 21:27

Ghost Recon Breakpoint - znamy datę premiery i inne konkrety

Zgodnie z oczekiwaniami, Ubisoft zapowiedział oficjalnie Ghost Recon: Breakpoint. Produkcja trafi na półki sklepowe na początku października tego roku. Twórcy podzielili się także obszernym zapisem rozgrywki z wersji alfa. Tytuł dostępny jest już w pre-orderze.

Prawdziwy wysyp informacji na temat najnowszej odsłony Ghost Recon. - Ghost Recon Breakpoint - znamy datę premiery i inne konkrety - wiadomość - 2019-05-10
Prawdziwy wysyp informacji na temat najnowszej odsłony Ghost Recon.

Zgodnie z zapowiedzią, Ubisoft przedstawił dziś światu Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint. Tytuł ukaże się na półkach sklepowych 4 października bieżącego roku. Produkcja trafi na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4. Oficjalna prezentacja potwierdziła wiele plotek i spekulacji, które pojawiały się w ciągu kilku ostatnich dni. Akcja gry została osadzona na fikcyjnej wyspie Auroa, położonej na Pacyfiku. Głównym przeciwnikiem, którego przyjdzie nam spacyfikować, będzie Cole D. Walker (w tej roli Jon Bernthal) - członek zespołu Duchów, znany z ostatniej aktualizacji do Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands.

W grze będziemy walczyć nie tylko z ludzkimi przeciwnikami. Pojawią się także drony skonstruowane przez Skell Technology i zaadoptowane do działań bojowych przez terrorystów nazywających samych siebie Wilkami. Najnowsza odsłona cyklu ma skupić się na trybie kooperacyjnym dla czterech graczy, który zaoferuje rozbudowane misje fabularne. Możliwe będzie również granie w pojedynkę. Co jednak najważniejsze - produkcja zadebiutuje z trybem PvP. Wszystkie najważniejsze informacje o grze znajdziecie w naszej zapowiedzi.

Twórcy podzielili się podczas prezentacji zapisem rozgrywki z wersji alfa. Mogliśmy zobaczyć między innymi misję w dżungli, gdzie bohaterowie rozbili się helikopterem. Ciekawą mechaniką będzie natomiast możliwość wykorzystania błota do zapewnienia sobie kamuflażu. Dobrze wygląda także przecinanie siatek w ogrodzeniu, dzięki czemu protagonista może niepostrzeżenie dostać się na zamknięty teren. Zgodnie ze słowami producentów, w tej odsłonie cyklu gracze będą „zwierzyną”, a przeciwnicy odegrają rolę łowców. Potwierdzają to fragmenty misji w dżungli, które mają nieco survivalowy charakter.

Produkcja robi duże wrażenie pod względem wizualnym, mimo że mieliśmy do czynienia z zapisem rozgrywki z wersji alfa. Mnogość efektów cząsteczkowych sprawia, że grafice coraz bliżej jest do realizmu. Krople deszczu, dynamiczne oświetlenie, a także takie detale jak ślady, które pozostawia na błocie sterowana przez gracza postać. Wodotryski graficzne cieszą tym bardziej, że twórcy obiecują duży i otwarty świat oferujący wiele zróżnicowanych lokacji, takich jak górskie pasma, dżungla czy wulkan.

Nie zabraknie także opcji dostosowania bohatera do Waszego stylu gry. Mowa zarówno o umiejętnościach postaci, skórkach, całej masie broni palnej, ale także kilku rodzajach pojazdów. Zróżnicowani mają być także wrogowie, którzy będą różnili się uzbrojeniem oraz stosowanymi taktykami na polu walki. Poniżej możecie natomiast zobaczyć pierwszy oficjalny zwiastun produkcji.

Pre-order i zawartość edycji kolekcjonerskiej

Ubisoft rozpoczął już sprzedaż przedpremierową. Jeśli chcielibyście sprawdzić zawartość poszczególnych edycji Ghost Recon: Breakpoint, możecie to zrobić tutaj. Pre-order zapewnia dostęp do wersji beta oraz paczkę przedmiotów w grze. Tytuł jest natomiast dostępny w czterech wydaniach - podstawowym, Gold Edition, Ultimate Edition (tylko cyfrowo) i edycji kolekcjonerskiej. Naturalnie najciekawiej prezentuje się wydanie dla kolekcjonerów, które poza samą grą zawiera roczną przepustkę, bonusowe misje i przedmioty, figurkę głównego czarnego charakteru, nieprzemakalną mapę, nieśmiertelnik, steelbook oraz ścieżkę dźwiękową.

Wygląda na to, że produkcja dołączy do grona tytułów dostępnych na PC tylko na platformach Uplay oraz Epic Games Store. Nie mamy oficjalnego stanowiska twórców w tej sprawie, ale strona sprzedaży przedpremierowej zdaje się to potwierdzać, gdyż przy wyborze platformy widnieją tylko te dwie opcje (jeśli chodzi o komputery osobiste).

Zamówić edycję kolekcjonerską możecie już teraz. - Ghost Recon Breakpoint - znamy datę premiery i inne konkrety - wiadomość - 2019-05-10
Zamówić edycję kolekcjonerską możecie już teraz.
  1. Plotki o Ghost Recon Breakpoint - armia dronów i data premiery
  2. Pre-order Ghost Recon: Breakpoint
  3. Widzieliśmy Ghost Recon Breakpoint - czy Punisher dorówna Vaasovi?