Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2019, 08:38

Nowy gameplay trailer Final Fantasy VII Remake. Niedługo więcej informacji

W czasie wczorajszej prezentacji PlayStation State of Play wydawca Square Enix przedstawił nowy trailer odświeżonej wersji kultowej gry jRPG Final Fantasy VII. Materiał skupia się na walce, ale pokazuje też kilka innych rzeczy, wieńczy go natomiast obietnica szerszego zaprezentowania tytułu w czerwcu - niechybnie na E3 2019.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Remake FFVII na nowym trailerze. - Nowy gameplay trailer Final Fantasy VII Remake. Niedługo więcej informacji - wiadomość - 2019-05-10
Remake FFVII na nowym trailerze.

W czasie prezentacji PlayStation State of Play firma Square Enix pokazała kolejny trailer wyczekiwanej przez fanów, odświeżonej wersji gry jRPG Final Fantasy VII. Materiał trwa ponad minutę i prezentuje głównie widowiskową akcję. Mamy też okazję zobaczyć, jak prezentują się nowe modele kilku kluczowych postaci – głównego bohatera Clouda Strife’a oraz jego towarzyszki Aerith Gainsborough. Poinformowano również, że w czerwcu – najprawdopodobniej w czasie E3 2019 – zostaną przedstawione nowe informacje o tym tytule.

Przypominamy, że odświeżona wersja Final Fantasy VII została zapowiedziana w czerwcu 2015 roku, w czasie konferencji Sony na targach E3 (PlayStation 4 jest jedyną potwierdzoną platformą). Przez jakiś czas dochodziły nas kolejne informacje o tym tytule – m.in. o zmianach w rozgrywce względem pierwowzoru, a także decyzji o podzieleniu opowieści na kilka epizodów będących oddzielnymi grami. Niestety, potem twórcy zamilkli, a do uszu fanów docierały głównie zakulisowe informacje o problemach z produkcją. Dobrze wiedzieć, że coś ruszyło i gra nie została porzucona.

Oryginalne Final Fantasy VII zostało wydane w 1997 roku na pierwszej konsoli PlayStation (potem gra doczekała się licznych konwersji na kolejne platformy) i do dziś jest uważane za jedną z najbardziej kultowych produkcji w historii gatunku jRPG.

  1. Square Enix – strona oficjalna