Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2019, 08:45

MediEvil na PS4 - nowy zwiastun, data premiery i cena

Firma Sony wypuściła nowy zwiastun gry MediEvil. Poznaliśmy również datę premiery oraz cenę, a w PlayStation Store zaczęły być przyjmowane zamówienia przedpremierowe.

MEDIEVIL W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Other Ocean Interactive
  2. Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PlayStation 4
  5. Data premiery 25 października 2019 r.

Podczas imprezy State of Play firma Sony udostępniła nowy zwiastun projektu MediEvil, czyli remake’a klasycznej gry akcji z pierwszego PlayStation, nad którym pracuje studio Other Ocean Interactive. Trailer wprowadza w fabułę produkcji, ale zawiera również wiele sekwencji rozgrywki.

W trakcie State of Play ogłoszono również datę premiery. MediEvil zadebiutuje 25 października tego roku. Gra trafi wyłącznie na PlayStation 4 i dostępna będzie zarówno cyfrowo, jak i w wydaniu pudełkowym.

Sir Daniel Fortesque powróci w październiku. - MediEvil na PS4 - nowy zwiastun, data premiery i cena - wiadomość - 2019-05-10
Sir Daniel Fortesque powróci w październiku.

W PlayStation Store można już składać zamówienia przedpremierowe. Dzięki temu wiemy, że cena MediEvil wyniesie 124 złote. Niestety, nie podano tam jeszcze, czy gra otrzyma polską wersję językową. Poza wydaniem standardowym dostępna jest również kosztująca 169 zł cyfrowa edycja deluxe, oferująca takie dodatki jak soundtrack, album z grafikami, komiks, dynamiczny motyw dla PS4 oraz superpancerz do wykorzystania w grze.

Przypomnijmy, że pierwsze MediEvil zadebiutowało w 1998 roku na konsoli PlayStation. Gra doczekała się z czasem konwersji na PlayStation 3, PlayStation Portable i PlayStation Vita.

Nadchodząca gra nie jest pierwszą próbą odświeżenia tego klasyka. W 2005 roku na PSP trafiło MediEvil Resurrection. Gra reinterpretowała fabułę pierwowzoru, ale same poziomy sporo się różniły. Przyjęcie produkcji było dosyć mieszane, co nie dziwi, gdyż na jej opracowanie ludzie z SCE Cambridge Studio dostali raptem rok. Pozostaje mieć nadzieje, że w przypadku najnowszego wcielenia marki Sony zapewni autorom wystarczająco dużo czasu na dopracowanie projektu.

  1. MediEvil w PlayStation Store
  2. Oficjalna strona Other Ocean Interactive