Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2019, 08:55

autor: Adrian Werner

Predator Hunting Grounds - nowa gra Sony na zwiastunie ze State of Play

Firma Sony i studio IllFonic zapowiedziały Predator: Hunting Grounds, czyli asymetryczną grę multiplayer, w której jeden z graczy wcieli się w znanego ze srebrnego ekranu obcego myśliwego, a pozostali użytkownicy w próbujących przetrwać ludzkich żołnierzy.

Na Predator: Hunting Grounds poczekamy do przyszłego roku. - Predator Hunting Grounds - nowa gra Sony na zwiastunie ze State of Play - wiadomość - 2019-05-10
Na Predator: Hunting Grounds poczekamy do przyszłego roku.
PREDATOR: HUNTING GROUNDS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: IllFonic
  2. Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PlayStation 4
  5. Data premiery 2020 r.

Podczas zorganizowanej przez firmę Sony imprezy State of Play zapowiedziano projekt Predator: Hunting Grounds, czyli asymetryczną sieciową grę akcji bazująca na popularnej filmowej licencji.

Produkcja zmierza tylko na PlayStation 4, a jej premiera zaplanowana została na przyszły rok. Za projekt odpowiada studio IllFonic, mające na koncie takie tytuły jak Nexuiz, czy Dead Alliance. Przede wszystkim jednak zespół znany jest z Friday the 13th: The Game, więc ma sporo doświadczenia w tworzeniu gier z asymetrycznym multiplayerem.

W Predator: Hunting Grounds grupa graczy wcieli się w ludzkich komandosów, a jeden uczestnik zabawy pokieruje polującym na nich predatorem. Kosmita wyposażony zostanie we wszystkie gadżety znane ze srebrnego ekranu, w tym w aktywny kamuflaż. Będzie również silniejszy, szybszy i bardziej wytrzymały niż żołnierze.

Predator polegać ma głównie na taktyce skradankowej. Z kolei ludzie, aby mieć szansę na przetrwanie, będą musieli ze sobą ściśle współpracować. Komandosi otrzymają dostęp do sporego arsenału standardowego wojskowego uzbrojenia, takiego jak strzelby, działka maszynowe czy karabiny snajperskie.

Zwiastun sugeruje, że akcja toczyć się będzie w południowoamerykańskiej dżungli. Na tym kończą się udostępnione przez autorów informacje. Nie wiemy zatem, ile map znajdziemy w grze, ani jakie tryby rozgrywki ona zaoferuje.

  1. Oficjalna strona gry