Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 lutego 2016, 15:48

autor: Adrian Werner

Geralt, Yennefer, Triss i inne postacie z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymają figurki

Firma Dark Horse zapowiedziała serię wysokiej jakości figurek bazujących na postaciach z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Gracze będą mogli nabyć modele m.in. Geralta, Triss Merigold, Yennefer oraz Ciri.

Figurki trafią do sprzedaży jesienią. - Geralt, Yennefer, Triss i inne postacie z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymają figurki od firmy Dark Horse - wiadomość - 2016-02-13
Figurki trafią do sprzedaży jesienią.

Wczoraj ruszyła impreza zabawkarska New York Toy Fair. Podczas niej firma Dark Horse zapowiedziała wypuszczenie serii wysokiej jakości figurek opartych na grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. W pierwszej kolejności na rynek jesienią tego roku trafią modele Geralta, Triss Merigold oraz Yennefer, a w dalszych planach są także Ciri i Eredin. Każda figurka kosztować będzie 30 dolarów, czyli około 117 złotych, ale do tego trzeba będzie doliczyć dodatkowe podatki i opłaty za wysyłkę. Na razie wypuszczono tylko zdjęcie figurki Geralta.

Rafał Jaki ze studia CD Projekt RED nie krył podekscytowania nadchodzącymi zabawkami. Stwierdził, że fani od dawna dopominali się o figurki swoich ulubionych postaci i zespół jest zadowolony, że wreszcie będzie mógł spełnić te prośby. Oczywiście, to nie będzie pierwszy raz, kiedy gracze otrzymają okazje do postawienia sobie na biurku miniaturowego Geralta. Statuetka z bohaterem dołączana była do Edycji Kolekcjonerskiej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, ale za przyjemność jej posiadania trzeba było zapłacić wysoką cenę. Nowa linia zabawek będzie wyraźnie tańsza.

Wiedźmin nie jest jedyną marką interesującą graczy, która doczeka się zabawek od Dark Horse. Podczas New York Toy Fair firma zapowiedziała także serię modeli bazujących na cyklach Halo oraz Gra o Tron. Fani pierwszej z tych serii otrzymają pięć miniaturowych modeli statków z Halo 5: Guardians. Natomiast miłośnicy drugiego z tych uniwersów mogą zacząć odkładać pieniądze na figurki takich postaci jak Nocny Król, Margaery Tyrell, Oberyn Martell, Varys oraz Szary Robak.

  1. Dark Horse - strona oficjalna
Geralt, Yennefer, Triss i inne postacie z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymają figurki od firmy Dark Horse - ilustracja #2

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza współpraca CD Projekt RED i Dark Horse. Wcześniej obie firmy wspólnymi siłami opracowały dwie serie komiksowe osadzone w uniwersum Wiedźmina, nazwane The Witcher: House of Glass oraz The Witcher: Fox Children, które ukazały się w Polsce jako Wiedźmin. Dom ze szkła oraz Wiedźmin. Tom 2. Dzieci lisicy.