Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Techland Press Release 15 kwietnia 2014, 07:25

Gas Guzzlers Extreme, Horizon oraz Krater niebawem w serii Dobra Gra

„Dobra Gra” to seria wydawnicza Techlandu, która łączy w sobie wyjątkowe i oryginalne nowości rynkowe oraz sprawdzone klasyki gier wraz z interesującymi dodatkami. Wydania pojawiają się także jako zestawy kultowych serii.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Wydawnictwo Techland z przyjemnością informuje, że seria Dobra Gra powiększy się niebawem o kolejne tytuły. Już 18 kwietnia pojawią się Horizon, Gas Guzzlers Extreme oraz Krater. Produkty będą dostępne na naszym rynku w cenie 19,90 zł na platformę PC.

Horizon

Gas Guzzlers Extreme, Horizon oraz Krater niebawem w serii Dobra Gra - ilustracja #1

Horizon to turowa strategia typu 4X osadzona w realiach science-fiction. Gracz jako przywódca ludzkości przemierza rozległą galaktykę. Rozgrywka osadzona jest w niedalekiej przyszłości, w której ludzkość rozpoczyna kosmiczną ekspansję. Zadaniem gracza jest zakładanie i rozbudowywanie kolonii, projektowanie statków bojowych oraz prowadzenie negocjacji z innymi rasami. W grze dostępnych jest ich aż 10. Podczas rozgrywki gracz ma szanse odkryć ponad 100 różnych technologii, z których każda ma aż 10 stopni rozwoju. Bardzo ważnym elementem są taktyczne bitwy, prowadzone w systemie statek kontra statek.

Gas Guzzlers Extreme

Gas Guzzlers Extreme, Horizon oraz Krater niebawem w serii Dobra Gra - ilustracja #2

Gas Guzzlers Extreme to samochodowa gra akcji będąca udaną kontynuacją Gas Guzzlers: Combat Carnage. Sequel oferuje nam sprawdzone pomysły z pierwszej części, które w nowym wydaniu nabrały rozmachu. Celem gracza jest nie tylko uzyskanie najlepszego czasu w wyścigu, ale także wyeliminowanie wszystkich przeciwników zmieniając ich pojazdy w kulę ognia np. poprzez zepchnięcie z trasy. Środkiem do osiągnięcia celu jest 12 unikatowych broni oraz niezwykłych bonusów poukrywanych losowo na trasach. Do dyspozycji mamy aż 18 samochodów, które można w ciekawy sposób modyfikować, korzystając z trybu garażu. Gra w udany sposób łączy klasyczny, typowy dla większości gier wyścigowych, zręcznościowy model jazdy z szaloną rozrywką bez trzymanki, charakterystyczną dla gier z gatunku combat racing. Gracz rywalizuje na ponad 50 trasach i arenach, liczących w sumie 500 km asfaltowych i szutrowych nawierzchni. Trasy są zróżnicowane i ulokowane je w 7 sceneriach. Szaleńcze tempo rozgrywki towarzyszy graczom nie tylko w trybie single player. Deweloper zadbał również o dodanie 7 morderczych trybów multiplayer pozwalających na niezliczone godziny niepohamowanej destrukcji, z takimi klasykami jak np. Deathmatch lub Capture the flag.

Krater

Gas Guzzlers Extreme, Horizon oraz Krater niebawem w serii Dobra Gra - ilustracja #3

Krater to produkcja stworzona przez niezależne studio Fatshark. Gra jest pełnokrwistym, rasowym RPG osadzonym w klimatach post-apokaliptycznych, a jego rozgrywka opiera się na craftingu i exploracji. Kluczowymi elementami do rozwijania jak i kształtowania drużyny, którą prowadzi gracz, jest wielopłaszczyznowo rozumiany crafitng (wytwarzanie unikalnych cech broni i przedmiotów) oraz wytrwałość i konsekwencja w obranym kierunku rozwoju postaci. Krater był współtworzony przez społeczność zgromadzoną wokół gry. W produkcji zostały zawarte uwagi graczy co do samej rozgrywki, ale też i do niektórych szczegółów np. nazwy broni noszą wymyślone przez nich nazwy.

*

„Dobra Gra” to seria wydawnicza Techlandu, która łączy w sobie wyjątkowe i oryginalne nowości rynkowe oraz sprawdzone klasyki gier wraz z interesującymi dodatkami. Wydania pojawiają się także jako zestawy kultowych serii.

Dostępna jest także strona serii - www.dobragra.techland.pl , na której fani znajdą wszelkie informacje dotyczące gier w niej zawartych, a także dodatki do ściągnięcia oraz materiały wideo. Więcej informacji też na fanpage https://www.facebook.com/TechlandWydawnictwo