Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2017, 10:30

autor: AlexB

gamescom 2017 z rekordową frekwencją

Organizatorzy targów gamescom pochwalili się, że w tym roku imprezę odwiedziło ponad 350 tysięcy osób. To o 5 tysięcy więcej niż rok i dwa lata temu. Dowiedzieliśmy się również, kiedy dokładnie odbędzie się kolejna edycja tego wydarzenia.

Rozpoczęte 21 sierpnia targi gamescom 2017 zakończyły się trzy dni temu, czas zatem na oficjalne podsumowania. Zgodnie z tradycją, organizatorzy całego wydarzenia zaprezentowali opinii publicznej, jak wyglądała tegoroczna edycja imprezy w statystykach. Według nich, zainteresowanie niemieckimi targami nie spada, wprost przeciwnie - rośnie. W 2017 roku gamescom odwiedziło ponad 350 tysięcy osób (więcej o 5 tysięcy w porównaniu z rokiem 2015 i 2016) ze 106 krajów (97 w ubiegłym roku), z czego 30 700 wizytujących pojawiło się w Kolonii w celach biznesowych (więcej o 200 w porównaniu z poprzednią edycją).

W tym roku targi gamescom odwiedziło ponad 350 tysięcy osób. - gamescom 2017 z rekordową frekwencją - wiadomość - 2017-08-30
W tym roku targi gamescom odwiedziło ponad 350 tysięcy osób.
GAMESCOM 2017 W LICZBACH:
  • ponad 350 tysięcy odwiedzających ze 106 krajów;
  • 30 700 klientów biznesowych;
  • 919 wystawców z 54 państw;
  • 201 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawowej.

Nie są to jedyne rekordy, jakie padły podczas tegorocznej, dziewiątej już edycji targów gamescom. Na powierzchni 201 tysięcy metrów kwadratowych wystawiło się 919 firm (w ubiegłym roku było ich 877) z 54 państw. Aż 72% z nich pochodziło spoza Niemiec. To o 4% więcej niż w ubiegłorocznej edycji. Ponadto podczas towarzyszącej targom konferencji odwiedzający mogli wysłuchać prelekcji 114 mówców z całego świata. Nie zabrakło również miejskiego festiwalu, bezpośrednio związanego z gamescomem. Według statystyk, bawiło się na nim grubo ponad 100 tysięcy osób. Warto też zaznaczyć, że po raz pierwszy w historii całe wydarzenie otworzyła kanclerz Niemiec, Angela Merkel, co dodatkowo podkreśla jego stale rosnące znaczenie. Śmiało można zatem nazwać tegoroczną edycję imprezy sporym sukcesem, co też robi Gerald Böse, jeden z organizatorów wydarzenia. Cytując jego słowa z oficjalnego komunikatu:

Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi. gamescom 2017 wyznaczył nowe standardy i pobił wszelkie rekordy. Bardziej niż kiedykolwiek przedtem udowodniliśmy, że nasza impreza jest wyjątkowym i ważnym na skalę światową doświadczeniem oraz stanowi główną platformę komunikacyjną na temat obecnych i przyszłych trendów w branży komputerowej i gier wideo. Jesteśmy dumni z faktu, że mogliśmy podzielić się z odwiedzającymi nasze targi, zarówno prywatnie, jak i w celach biznesowych, fascynacją elektroniczną rozrywką, tutaj, w Kolonii, w niepowtarzalnej formie.

Przy okazji publikacji oficjalnych statystyk organizatorzy podzielili się również terminem dziesiątej, jubileuszowej edycji targów gamescom. Odbędzie się ona w Kolonii w dniach 21-25 sierpnia 2018 roku. Jeśli przegapiliście tegoroczną odsłonę imprezy, możecie nadrobić najważniejsze wydarzenia, czytając nasze newsy i teksty oraz oglądając materiały od TVGRY.pl.