Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 sierpnia 2016, 12:00

345 tysięcy osób odwiedziło tegoroczne targi gamescom

Organizatorzy targów gamescom ujawnili, że pomimo zaostrzenia środków bezpieczeństwa, w zakończonej w niedzielę imprezie wzięło udział 345 tysięcy osób - tyle samo, co w poprzedniej edycji. Przy okazji podano też termin następnej edycji wydarzenia.

Pomimo zwiększonego zagrożenia atakami terrorystycznymi, zaostrzonych środków bezpieczeństwa oraz braku konferencji największych wydawców, tegoroczne targi gamescom nadal cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jak podają organizatorzy, w zakończonej w niedzielę imprezie wzięło udział aż 345 tysięcy osób – tyle, ile w poprzedniej edycji.

Przez niemal cały ubiegły tydzień Kolonia była stolicą interaktywnej rozrywki. - 345 tysięcy osób odwiedziło tegoroczne targi gamescom - wiadomość - 2016-08-22
Przez niemal cały ubiegły tydzień Kolonia była stolicą interaktywnej rozrywki.

Gamescom 2016 w liczbach:

  1. 345 tysięcy osób odwiedzających targi
  2. 150 tysięcy osób na miejskim festiwalu w Kolonii
  3. 877 wystawców z 54 państw
  4. goście z 97 różnych krajów
  5. 193 metry kwadratowe przestrzeni wystawowej

Warto zauważyć, że wspomniane 345 tysięcy graczy to wyłącznie osoby, które odwiedziły samą halę Koelnmesse. Poza tym około 150 tysięcy ludzi przyjechało do Kolonii, by wziąć udział w związanym z targami miejskim festiwalu oraz innych pobocznych wydarzeniach. Podczas tegorocznej imprezy padło także kilka rekordów. Przede wszystkim, ósma edycja gamescomu może pochwalić się największą liczbą wystawców. Na halach pojawiło się aż 877 firm z 54 państw, w tym przedstawiciele tak egzotycznych rynków jak Iran czy Filipiny. Aż 68% z wystawców pochodziło spoza Niemiec, co jest o 3% wyższym wynikiem, niż w ubiegłym roku. Przede wszystkim jednak organizatorzy mogą poszczycić się faktem, że zaostrzone kontrole odwiedzających nie sparaliżowały imprezy – choć kolejki potrafiły imponować rozmiarami.

Dziewiąta edycja targów gamescom odbędzie się pomiędzy 22 a 26 sierpnia, ponownie w Kolonii. Tymczasem polecamy Waszej uwadze materiały, jakie przygotowaliśmy dla Was z targów. Pod tym adresem znajdziecie m.in. kilkanaście zapowiedzi prezentowanych w Niemczech gier, filmy z hal wystawowych i komentarze redakcji na temat oglądanych prezentacji.

  1. Co zobaczymy na targach Gamescom 2016? 33 gry, które warto mieć na uwadze
  2. Targi gamescom 2016 w serwisie GRY-OnLine.pl