345 tysięcy osób odwiedziło tegoroczne targi gamescom

Organizatorzy targów gamescom ujawnili, że pomimo zaostrzenia środków bezpieczeństwa, w zakończonej w niedzielę imprezie wzięło udział 345 tysięcy osób - tyle samo, co w poprzedniej edycji. Przy okazji podano też termin następnej edycji wydarzenia.

Jakub Mirowski

3

Pomimo zwiększonego zagrożenia atakami terrorystycznymi, zaostrzonych środków bezpieczeństwa oraz braku konferencji największych wydawców, tegoroczne targi gamescom nadal cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jak podają organizatorzy, w zakończonej w niedzielę imprezie wzięło udział aż 345 tysięcy osób – tyle, ile w poprzedniej edycji.

Przez niemal cały ubiegły tydzień Kolonia była stolicą interaktywnej rozrywki. - 345 tysięcy osób odwiedziło tegoroczne targi gamescom - wiadomość - 2016-08-22
Przez niemal cały ubiegły tydzień Kolonia była stolicą interaktywnej rozrywki.

Gamescom 2016 w liczbach:

  1. 345 tysięcy osób odwiedzających targi
  2. 150 tysięcy osób na miejskim festiwalu w Kolonii
  3. 877 wystawców z 54 państw
  4. goście z 97 różnych krajów
  5. 193 metry kwadratowe przestrzeni wystawowej

Warto zauważyć, że wspomniane 345 tysięcy graczy to wyłącznie osoby, które odwiedziły samą halę Koelnmesse. Poza tym około 150 tysięcy ludzi przyjechało do Kolonii, by wziąć udział w związanym z targami miejskim festiwalu oraz innych pobocznych wydarzeniach. Podczas tegorocznej imprezy padło także kilka rekordów. Przede wszystkim, ósma edycja gamescomu może pochwalić się największą liczbą wystawców. Na halach pojawiło się aż 877 firm z 54 państw, w tym przedstawiciele tak egzotycznych rynków jak Iran czy Filipiny. Aż 68% z wystawców pochodziło spoza Niemiec, co jest o 3% wyższym wynikiem, niż w ubiegłym roku. Przede wszystkim jednak organizatorzy mogą poszczycić się faktem, że zaostrzone kontrole odwiedzających nie sparaliżowały imprezy – choć kolejki potrafiły imponować rozmiarami.

Dziewiąta edycja targów gamescom odbędzie się pomiędzy 22 a 26 sierpnia, ponownie w Kolonii. Tymczasem polecamy Waszej uwadze materiały, jakie przygotowaliśmy dla Was z targów. Pod tym adresem znajdziecie m.in. kilkanaście zapowiedzi prezentowanych w Niemczech gier, filmy z hal wystawowych i komentarze redakcji na temat oglądanych prezentacji.

  1. Co zobaczymy na targach Gamescom 2016? 33 gry, które warto mieć na uwadze
  2. Targi gamescom 2016 w serwisie GRY-OnLine.pl

Jakub Mirowski

Autor: Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w ambitnych tematach. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych.

Infinite Warfare ma być nową, osobną podserią marki Call of Duty

Następny
Infinite Warfare ma być nową, osobną podserią marki Call of Duty

Pole position dla F1 2016. Top 10 UK (14 - 20 sierpnia)

Poprzedni
Pole position dla F1 2016. Top 10 UK (14 - 20 sierpnia)

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl