Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 września 2015, 12:42

autor: Adrian Werner

Galaxy on Fire 3: Manticore - zapowiedziano kolejną odsłonę cyklu

Studio Fishlabs zapowiedziało grę Galaxy on Fire 3: Manticore, czyli kolejną odsłonę najlepszego mobilnego cyklu kosmicznych symulatorów.

Galaxy on Fire, czyli najlepsza mobilna seria kosmicznych symulatorów, doczeka się kolejnej odsłony, która otrzyma tytuł Galaxy on Fire 3: Manticore. W planach jest także prequel, zaprojektowany wyłącznie z myślą o ujawniony kilka dni temu nowym Apple TV.

Na razie informacje na temat gry są bardzo skromne. Wiemy, że Galaxy on Fire 3: Manticore zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, a premiera ma nastąpić w przyszłym roku. Poprzedza ją intensywne beta testy i twórcy rozpoczęli już zbieranie zapisów na nie.

Galaxy on Fire 3: Manticore zaoferuje obszerną kampanię fabularną, która tym razem przeniesie nas do nowego sektora, nazwanego Neox. Wiele wskazuje na to, że gra będzie mocniej nastawiona na walkę niż poprzednie odsłony. Autorzy zapowiedzieli bowiem, że wcielimy się w łowcę głów, wykonującego intratne, ale niezwykle niebezpieczne misje. Nikt na razie nie wspomina o znanych z wcześniejszych części elementach takich jak handel.

Wspomniany już prequel nazwany zostanie Galaxy on Fire 3: Manticore Rising i będzie to strzelanka, która opowie o wydarzeniach, które doprowadziły do konfliktu będącego osią fabuły Galaxy on Fire 3: Manticore. Główną bohaterką ma być doświadczona pilotka bojowa imieniem Hayley Snocom, a rozgrywka skoncentruje się wyłącznie na efektywnych bitwach z hordami wrogów. Niestety, na razie nie ma planów wypuszczenia gry na inne platformy niż Apple TV.

Przypomnijmy, że pierwsza część Galaxy on Fire zadebiutowała w 2006 roku, a kontynuacja trafiła do sprzedaży trzy lata później. Seria doczekała się kilku dodatków i remasterów oraz jednej gry pobocznej w postaci sieciowej strategii Galaxy on Fire: Alliances.