Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2015, 16:06

autor: Góral

Galactic Civilizations III - dziś premiera wyczekiwanej strategii 4X

Dostępna od kilku miesięcy w ramach Steam Early Access gra strategiczna Galactic Civilizations III debiutuje dziś w pełnej wersji. Tytuł dostępny jest za około 190 zł wyłącznie na komputerach osobistych.

Dziś na komputerach PC zadebiutuje pełna wersja wyczekiwanej strategii 4X Galactic Civilizations III. Produkcja od kilku miesięcy znajdowała się w usłudze Steam Early Access, gdzie wprowadzano kolejne zmiany i usprawnienia. Niestety tytuł nie należy do najtańszych i trzeba za niego zapłacić 45,99 euro, a więc około 190 zł (trochę mniej wydacie na oficjalnej stronie). Kwota ta jednak jest zdecydowanie niższa niż w początkowym okresie sprzedaży wczesnej wersji, kiedy to trzeba było poświęcić ponad 90 euro, ale za to zapewniając sobie dostęp do wszystkich dodatków. Tak czy siak, miłośnicy strategii zainteresowani tym tytułem muszą przyszykować się na spory wydatek.

Galactic Civilization III to kosmiczna strategia 4X. - Galactic Civilizations III - dziś premiera wyczekiwanej strategii 4X - wiadomość - 2015-05-14
Galactic Civilization III to kosmiczna strategia 4X.
Galactic Civilization III w skrócie:
  • Deweloper: Stardock Entertainment
  • Gatunek: turowa strategia 4X
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 14 maja 2015 roku

Oczywiście dzisiejsza premiera nie oznacza, że twórcy porzucają projekt i biorą się za coś innego. Według zapewnień deweloperów ma być zupełnie inaczej. Tytuł będzie dalej rozwijany przez kolejne aktualizacje, a dodatkowo w przyszłości mamy także otrzymać kilka płatnych dodatków.

Samej produkcji nie trzeba przedstawiać miłośnikom gatunku, gdyż jest to kolejna część jednej z najbardziej uznanych serii strategii 4X. Głównym celem podczas zabawy jest stworzenie galaktycznego imperium. Oprócz trybu dla jednego gracza, twórcy, po raz pierwszy w historii serii, przygotowali także sieciowy multiplayer dla czterech osób.

Na koniec przypominam jeszcze, że projekt wymaga do działania 64-bitowego systemu operacyjnego.

Galactic Civilizations III - dziś premiera wyczekiwanej strategii 4X - ilustracja #3Za serię Galactic Civilizations odpowiada założone w 1991 roku studio Stardock Entertainment. Deweloper ma na swoim koncie kilka innych projektów, w tym The Political Machine czy też Elemental: Fallen Enchantress. Oprócz tworzenia gier komputerowych, firma zajmuje się także produkowaniem oprogramowania, umożliwiającego zmianę interfejsu użytkownika, np. w systemie operacyjnym Windows 8.