Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2017, 16:03

autor: Aquma

Frostpunk zalicza obsuwę

Na premierę najnowszej produkcji 11 bit studios trzeba będzie poczekać trochę dłużej, niż dotąd zapowiadano. Frostpunk pojawi się na rynku w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Frostpunk każe nam na siebie długo czekać - Frostpunk zalicza kolejną obsuwę - wiadomość - 2017-09-15
Frostpunk każe nam na siebie długo czekać

Zarząd warszawskiego studia 11 bit, dotychczas najlepiej znanego ze świetnego This War of Mine, poinformował, że najnowsza produkcja firmy – osadzona w mroźnej, alternatywnej względem historii wersji XIX wieku strategia Frostpunk – ukaże się kilka miesięcy później. Dokładna data premiery na razie nie jest znana i ma zostać określona na przełomie 2017 i 2018 roku.

Warto odnotować, że to już kolejne opóźnienie, które zalicza omawiana produkcja. Pierwotnie Frostpunk miał się ukazać jeszcze w drugiej połowie 2016 roku. Potem premierę przesunięto na luty 2017, której to daty również nie dotrzymano. Poprzednie obsuwy były podyktowane chęcią dopieszczenia tytułu – i biorąc pod uwagę ciepłe przyjęcie Frostpunka na tegorocznym E3, chyba się opłaciły. Tym razem oficjalny, podany przez zarząd spółki powód jest nieco inny.

”Decyzja podyktowana jest chęcią przeprowadzenia równoczesnej premiery gry na siedmiu rynkach i odpowiednio w siedmiu wersjach językowych (polski, angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, chiński oraz hiszpański). Ponadto Frostpunk na kluczowych rynkach obecny będzie zarówno w wersji cyfrowej, jak i bogatym wydaniu pudełkowym. Szersza obecność w dniu premiery zwiększa, zdaniem zarządu spółki, potencjał komercyjny i sprzedażowy gry – czytamy w będącym źródłem informacji raporcie bieżącym z wyników 11 bit studios nr 3/2017”.

Frostpunk to oryginalna produkcja, którą łączy w sobie elementy strategii i survivalu. Zabawa polega na zarządzaniu społecznością zamieszkującą ostatnie, otoczone wszędobylskim mrozem i śniegiem, ludzkie miasto. Podobnie jak w przypadku poprzedniej gry warszawskiego studia – This War of Mine – konieczne będzie podejmowanie wielu ciężkich wyborów, niejednokrotnie wymagających od nas poświęcania życia któregoś z naszych bohaterów. Omawiany tytuł ukaże się wyłącznie na PC, choć twórcy nie wykluczają stworzenia w przyszłości wersji konsolowych.

Zainteresowanych najnowszą produkcją 11 bit studios zachęcamy również do rzucenia okiem na ostatni, udostępniony w sierpniu tego roku zwiastun.

  1. Widzieliśmy grę Frostpunk – nadchodzi zima stulecia
  2. Oficjalna strona 11 bit studios
  3. Frostpunk – kompendium wiedzy