Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2020, 16:45

Frostpunk: On The Edge z datą premiery i zwiastunem

Polskie studio 11 bit przedstawiło pierwszy pełny zwiastun oraz nowe informacje na temat nadchodzącego dodatku do strategii Frostpunk, który zatytułowany został On The Edge. Rozszerzenie trafi do graczy pod koniec sierpnia tego roku.

Frostpunk: On The Edge z datą premiery i zwiastunem - ilustracja #1

O drugim rozszerzeniu do wydanej w 2018 roku survivalowej strategii Frostpunk usłyszeliśmy po raz pierwszy w czerwcu tego roku. Deweloperzy z polskiego studia 11 bit przedstawili wówczas teaser produkcji, która wcześniej znana była pod kodową nazwą Project TVADGYCGJR. Dziś twórcy przedstawili nie tylko pierwszy pełny zwiastun DLC, ale podali także jego datę premiery. Została ona wyznaczona na 20 sierpnia. Dodatek pojawi się w pierwszej kolejności na komputerach PC i będziemy mogli kupić go w serwisach GOG.com, Humble Store oraz Steam.

Akcja Frostpunk: On The Edge rozpoczyna się tuż po śmiercionośnej śnieżycy, która miała miejsce pod koniec oryginalnej kampanii Frostpunka. Przetrwanie tego kataklizmu było jednak dopiero początkiem dalszej walki ludzkości z wszechobecnym mrozem i śniegiem. Wielka burza odsłoniła bowiem wojskowy magazyn sprzed czasów ewakuacji. Z Nowego Londynu wyrusza więc drużyna zwiadowców. Jej zadaniem jest zbadanie terenu, założenie obozu oraz budowa sprawnie funkcjonującego łańcucha zaopatrzeń.

DLC zabiera nas na zupełnie nową planszę z unikalnymi strukturami. Ponieważ w okolicach konstruowanego obozu nie ma zwierząt, jesteśmy uzależnieni od żywności wysyłanej ze stolicy. Nowy Londyn nie będzie jednak wspomagać ekspedycji w nieskończoność, jeżeli nie przyniesie ona wymiernych zysków. Przyda się więc tu nowa mechanika budowania relacji gospodarczych i dyplomatycznych. Wybuchom konfliktów i niezadowolenia w obozie zapobiegniemy wykorzystując wcześniej nieobecne w grze techniki jednoczenia bądź dzielenia populacji.

  1. Oficjalna strona internetowa Frostpunk
  2. Oficjalna strona internetowa 11 bit studios
  3. Frostpunk - poradnik do gry