Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2020, 10:29

autor: DS

Frostpunk - zwiastun nowego DLC i garść szczegółów

11 bit studios pokazało światu zwiastun kolejnego dużego dodatku do Frostpunk oraz uchyliło rąbka informacji o tytule. Znamy przede wszystkim nazwę rozszerzenia - nie jest to już Project TVADGYCGJR, a On The Edge.

Frostpunk - zwiastun nowego DLC i garść szczegółów - ilustracja #1
Frostpunk: On The Edge znów zabierze nas w zimne, nieprzyjazne środowisko.

Tajemnicze DLC do Frostpunk, które od dłuższego czasu ukryte było pod nazwą kodową Project TVADGYCGJR, w końcu doczekało się pełnoprawnego tytułu. Ostatnie rozszerzenie nosi nazwę On The Edge, a wraz z tytułem twórcy podzielili się z fanami również teaserem. Znamy też przybliżony termin premiery – DLC ma trafić w nasze ręce latem tego roku.

Teaser nie zdradza nam za dużo, lecz oprócz tego mamy jeszcze garść informacji o samym dodatku. Jak donosi PC Gamer, DLC rozbuduje podstawową grę o nowy scenariusz i szereg wyzwań, zabierze nas na nieprzyjazną, opustoszałą mapę oraz odda w nasze ręce wyjątkowe umiejętności.

Akcja On The Edge będzie się rozgrywać po śmiercionośnej śnieżycy, która miała miejsce pod koniec kampanii Frostpunk. Przetrwanie tego kataklizmu nie będzie jednak końcem naszych zmagań, gdyż twórcy zapowiadają kolejne wyzwania:

Ludzie muszą stawiać czoło nowym wyzwaniom, które są katalizatorami kolejnych podziałów, pojawiają się nowe problemy i konflikty biorące się z faktu, że ludzie mają różne punkty widzenia, różne perspektywy. I to jest ta Krawędź, z którą musisz się zmierzyć jako lider społeczności, której udało się przetrwać wielką śnieżycę Frostpunka - powiedział Maciej Sułecki, projektant gry.

Pozostaje więc tylko czekać do premiery, która, przypomnijmy, ma mieć miejsce latem 2020 roku.

Frostpunk - zwiastun nowego DLC i garść szczegółów - ilustracja #2
Na fanów Frostpunka czekają nowe wyzwania.