Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2020, 10:08

autor: Adrian Werner

Harvest nowym dodatkiem do Path of Exile

Zapowiedziano Path of Exile: Harvest, czyli następny dodatek do przebojowego RPG-a akcji studia Grinding Gear Games. Tym razem gracze zajmą się uprawą magicznego ogrodu.

Harvest nowym dodatkiem do Path of Exile - ilustracja #1
Dodatek PoE: Harvest zadebiutuje w tym miesiącu.
POE: HARVEST W SKRÓCIE:
  1. Premiera na PC: 19 czerwca.
  2. Premiera na PS4 i XONE: 22-29 czerwca.
  3. Dodatek wprowadzi wirtualny ogród, w którym będziemy sadzili nasiona. Z nich wyrosną potwory, których pokonanie zapewni cenne surowce.
  4. Harvest zaoferuje również nowe umiejętności, przedmioty i bossów.
  5. Nie zabraknie ulepszeń wielu mechanizmów.
  6. Patch przyniesie także nowy renderer pod Vulkana.

Studio Grinding Gear Games zapowiedziało kolejny dodatek do Path of Exile, czyli popularnego RPG-a akcji opartego na modelu darmowym z mikropłatnościami. Rozszerzenie zatytułowane zostało Harvest i tradycyjnie zostanie udostępnione za darmo w ramach aktualizacji. Patch zadebiutuje na PC 19 czerwca tego roku. Wersje konsolowe na PlayStation 4 i Xboksa One ukażą się kilka dni później, w tygodniu rozpoczynającym się 22 czerwca.

W kolejnym dodatku do PoE gracze spotkają nową postać imieniem Oshabi, dla której będą zbierać nasiona do zasadzenia w ogrodzie Sacred Grove. Niektóre z nich wyrosną same po pewnym czasie, podczas gdy uprawa innych wymagać będzie surowców uzyskanych z prostszych roślin.

Same nasiona będziemy gromadzili w innych lokacjach świata gry. Znalezienie wypełnionej nimi skrzyni przesunie czas w ogrodzie o jedną jednostkę do przodu. Każda sadzonka przypisana będzie do konkretnego typu potwora. Gdy przyjdzie czas na zbiory, zmuszeni zostaniemy do walki z bestią. Pokonanie jej zapewni nam dostęp do unikalnych surowców oraz energii życiowej. Oba te elementy posłużą nam do tworzenia nowych potężnych przedmiotów.

Im więcej wrogów zaatakuje nas jednocześnie, tym więcej surowców i energii życiowej zgromadzimy. Gracze będą musieli więc odpowiednio zbalansować poziom zagrożenia z potencjalnymi nagrodami. Cały ten system opracowany zostanie w stylu znanym ze strategii ekonomicznych. Wiele czasu spędzimy więc na starannym planowaniu naszego ogrodu i ulepszaniu jego elementów. Ostatecznym celem na być wyhodowanie trzech legendarnych bestii Sacred Grove.

Harvest przyniesie również gruntowny remont systemu pasywnych zdolności w PoE, który zostanie mocno usprawniony i wzbogaci się o nowe elementy. Możemy także spodziewać się ulepszeń systemu walki oraz dodatkowych umiejętności i przedmiotów. Ponadto wprowadzone wcześniej mechaniki Dellirium oraz Cluster Jewels zostaną rozszerzone na całą grę. Aktualizacja zaoferuje również nowy renderer opracowany z myślą o bibliotekach Vulkan.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Oficjalna strona dodatku Harvest
  3. Recenzja gry Path of Exile - darmowy konkurent najlepszych gier hack'n'slash
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Path of Exile

Path of Exile