Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 lipca 2020, 15:35

autor: AlexB

Ekranizacja opowiadania z Reddita zmierza na platformę Netflix

Netflix zakupił prawa do internetowego opowiadania My wife and I bought a ranch autorstwa Matta Query'ego. Jak na razie nie wiadomo, kto miałby w nim wystąpić ani zająć się jego reżyserią.

Najróżniejsza twórczość internetowa coraz mocniej przebija się do świadomości społeczeństwa. Przykładu nie trzeba szukać daleko – uważana przez wielu za kultową polska „pasta” o fanatyku wędkarstwa doczekała się ekranizacji w reżyserii Pawła Tylki z Piotrem Cywrusem w roli głównej, dzięki której wyszła ona poza ramy sieci. Podobny los czeka opowiadanie My wife and I bought a ranch autorstwa Matta Query'ego. Jak podał serwis Deadline, Netflix zakupił prawa do tego dzieła, które po raz pierwszy zostało opublikowane na Reddicie w lutym tego roku.

Ekranizacja opowiadania z Reddita zmierza na platformę Netflix - ilustracja #1
Nawiedzony dom to dość standardowe miejsce akcji horroru. / Ilustracja: Anil Creations

Ponoć walka o możliwość przeniesienia na ekran historii autorstwa Query'ego trwała już od dłuższego czasu. Aby ją wygrać, Netflix musiał wydać siedmiocyfrową kwotę. Ile dokładnie? Tego niestety nie wiadomo.

Scenariusz do ekranizacji opowiadania My wife and I bought a ranch napisze Harrison Query, brat autora oryginału. Produkcją ma zająć się Ground Control Entertainment. Ponadto trwają rozmowy z wytwórniami 21 Laps Shawna Levy'ego i Dana Cohena (Stranger Things), a także Atomic Monster Jamesa Wana i Michaela Cleara (Obecność 2, Annabelle, Zakonnica), by pomogły one w pracach nad tytułem.

Opowiadanie My wife and I bought a ranch przedstawia historię Harry'ego i Sashy – małżeństwa, które odnajduje swój wymarzony dom na ranczu w stanie Idaho. Od sąsiadów dowiadują się, że po okolicy kręci się złośliwy duch, który na początku każdej pory roku nawiedza pobliskie budynki. Czy uda im się utrzymać zjawę z dala od swojej posesji? O tym możecie się przekonać osobiście. Pełen tekst My wife and I bought a ranch znajdziecie w tym miejscu.

  1. Netflix – strona główna
  2. Chcesz zobaczyć inne horrory Netflixa? Skorzystuj z doładowania z Muve.pl