Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2021, 16:30

autor: Miłosz "Miłosz Piotrowski" Piotrowski

Frostpunk na promocji z okazji rocznicy premiery gry. Są nowe wyniki sprzedaży

11 bit studios odpowiedzialne za stworzenie m.in. Frostpunka świętuje 3. rocznicę wydania tej gry. Z tej okazji deweloperzy chwalą się świetnymi wynikami sprzedaży RTS-a osadzonego w postapokaliptycznej scenerii, nie zapominają także o graczach, dzięki którym osiągnęli taki wynik. Na Steamie pojawiły się promocyjne zestawy, zawierające produkcje polskiego studia.

Frostpunk zadebiutował na PC 24 kwietnia 2018 roku i od razu stał się hitem. Nie dość, że zwrócił się po zaledwie 3 dniach, to spotkał się także ze świetnym przyjęciem krytyków. Wkrótce od tamtych wydarzeń miną 3 lata, z tej okazji 11 bit studios pochwaliło się 3 milionami sprzedanych kopii tej gry. By uczcić sukces, twórcy przygotowali specjalną ofertę dla swoich fanów. Na platformie Steam pojawiły się pakiety zawierające całe portfolio 11 bit studios w promocyjnych cenach. Będą one dostępne do 26 kwietnia.

Bundle #1: Starter - cena po obniżce: 36,59 PLN (wartość: 342,91 PLN)

Zawiera: Anomaly Defenders, Anomaly Warzone Earth Mobile Campaign, Anomaly Korea, Anomaly 2, Anomaly Warzone Earth, Spacecom, Tower57, Beat Cop, This War of Mine

Bundle #2: Complete - cena po obniżce: 77,29 PLN (wartość: 602,88 PLN)

Zawiera wszystko powyższe plus: Children of Morta, Frostpunk, Moonlighter

Bundle #3: Ultimate - cena po obniżce: 134,14 PLN (wartość: 874,47 PLN)

Zawiera wszystko powyższe plus: This War of Mine: Stories - Season Pass, Children of Morta: Paws and Claws, This War of Mine: The Little Ones, Frostpunk: The Rifts, Frostpunk: The Last Autumn, Frostpunk: On The Edge, Frostpunk Original Soundtrack, Frostpunk Original Soundtrack Vol. 2, Moonlighter: Between Dimensions, Moonlighter Original Soundtrack, Moonlighter: Between Dimensions Original Soundtrack

Dodatkowo deweloperzy udostępnili także oryginalną ścieżkę dźwiękowa z dodatków do Frostpunka - The Last Autumn i On the Edge, w której zawarta jest nowa muzyka kompozytora Piotra Musiała. Gracze posiadający sezonową przepustkę Frostpunka mogą pobrać ten album za darmo. Jest on także dostępny na YouTubie, a wkrótce pojawi się na pozostałych serwisach streamingowych. W planach jest również edycja winylowa, z której z pewnością ucieszą się bardziej wybredni słuchacze.

11 bit studios podzieliło się także ciekawymi statystykami dotyczącymi ich działalności. Zdradziło, że najbardziej zaangażowanym w rozgrywkę graczem był LordVader, który spędził we Frostpunku ponad 2700 godzin. Gdybyśmy zaś zsumowali czas spędzony przez wszystkich graczy w produkcjach od polskiego studia, otrzymalibyśmy aż 14 743 lata. Deweloperzy pochwalili się również, że aż 91% ocen ich produktów na Steamie jest pozytywnych, co rzeczywiście jest imponującym wynikiem. Dodali także, że wszystkie te gry sprzedały się na tej platformie w 11 milionach egzemplarzy. Ponadto dzięki inicjatywom związanym z dodatkami do Children of Morta i This War of Mine udało zebrać się około 720 tysięcy dolarów na akcje charytatywne.