Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2018, 15:59

Frostpunk sprzedał się już w ponad 250 tys. egzemplarzy

Polska strategia Frostpunk okazała się dużym sukcesem. Autorzy pochwalili się, że sprzedaż przekroczyła już 250 tysięcy egzemplarzy, dzięki czemu możemy być pewni, że gra będzie dalej rozwijana.

Mroźne uniwersum Frostpunka odwiedziły już setki tysięcy graczy. - Frostpunk sprzedał się już w ponad 250 tys. egzemplarzy - wiadomość - 2018-04-27
Mroźne uniwersum Frostpunka odwiedziły już setki tysięcy graczy.
FROSTPUNK W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: 11 bit studios
  2. Wydawca: 11 bit studios
  3. Gatunek: strategia
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: 24 kwietnia 2018 r.

Polskie 11 bit studios może dopisać kolejny tytuł do listy swoich sukcesów. Twórcy właśnie pochwalili się, że sprzedaż survivalowej strategii Frostpunk przekroczyła 250 tysięcy egzemplarzy. Na osiągnięcie tego wyniku gra potrzebowała jedynie 66 godzin.

Powodzenie produkcji to dobra nowina nie tylko dla studia 11 bit, ale również dla fanów Frostpunka. Autorzy przed premierą obiecali bowiem, że jeśli projekt odniesie sukces, to będzie dalej rozwijany za pomocą płatnych rozszerzeń i darmowych aktualizacji. Deweloperzy potwierdzili, że teraz jest już to pewne. W marcu podczas konferencji GDC twórcy mówili, że w planach są m.in. nowe scenariusze oraz wsparcie dla modów.

Przypomnijmy, że Frostpunk ukazał się 24 kwietnia, wyłącznie na PC. Produkcja oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Warto dodać, że gra okazała się nie tylko sukcesem kasowym, ale została również ciepło przyjęta. Projekt posiada obecnie średnią ocen na poziomie 87% według serwisu Metacritic. Tytuł przypadł również do gustu naszemu redaktorowi, który wystawił mu notę 8.5/10.

Frostpunk chwalony jest za wyśmienity klimat, bogactwo mechanik rozgrywki, zmuszanie graczy do podejmowania trudnych wyborów oraz sporą swobodę decyzji. Krytyka dotyczy głównie powolnych początkowych faz zabawy oraz małej różnorodności wydarzeń losowych. Ponadto gra jest bardzo trudna i bezlitośnie karze za błędy, co dla niektórych graczy jest wadą, a dla innych zaletą. Imponujące wyniki sprzedaży pokazują, że ta druga grupa jest całkiem liczna.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Frostpunk – by przetrwać zimę stulecia, trzeba serca z lodu